„Opel“ vairuotojams, ypač turintiems modelius su 1,2 turbininiu benzininiu varikliu, gresia potenciali krizė. Dėl pranešimų apie įtrūkusius ar išsipūtusius paskirstymo dirželius dešimtims tūkstančių automobilių gresia dideli variklio gedimai. Štai ką turite žinoti, kad apsaugotumėte savo automobilį ir išvengtumėte brangaus remonto.
Problemos priežastis
Nuo 2017 m. „Opel“ savo modeliuose, pavyzdžiui, „Grandland“, „Crossland“, „Combo“, „Corsa“, „Mokka“ ir „Astra“, montuoja 1.2 tiesioginio įpurškimo turbininį variklį. Nors paskirstymo diržas alyvos vonelėje buvo reklamuojamas kaip protingas sprendimas, leidžiantis sumažinti trintį ir prailginti tarnavimo laiką, realybė toli gražu nebuvo ideali.
Užuot apsaugojusi paskirstymo diržą, variklio alyva privertė jį išsipūsti, įtrūkti ir išskirti daleles. Dėl to kilo rimtų variklio problemų, pavyzdžiui, užsikimšdavo alyvos rinktuvai arba diržas visiškai sugesdavo, o tai galėjo sukelti katastrofišką variklio gedimą.
Kam tai turi įtakos?
Jei turite „Opel“ modelį su šiuo varikliu, ypač pagamintą iki 2022 m., jūsų automobiliui gali kilti pavojus. „Opel“ šią problemą išsprendė 2022 m. pradėdama naudoti sustiprintą paskirstymo diržą, o nuo 2023 m. naujesniuose varikliuose pereidama prie paskirstymo grandinės.
Ką gali padaryti savininkai?
- Reguliariai atlikite patikrinimus
Paprasta priemonė, pavyzdžiui, KS Tools matavimo įrankis (prekė 400.2118), gali padėti patikrinti jūsų paskirstymo diržo būklę per alyvos įpylimo kaklelį. Šis 15 eurų kainuojantis įrankis gali padėti sutaupyti tūkstančius eurų remontui.
Jei šakutė priglunda prie diržo, jo būklė yra gera.
Jei ne, diržas yra išsipūtęs ir turi būti nedelsiant pakeistas. - Naudokite tinkamą variklio alyvą
Variklio alyvos pasirinkimas yra labai svarbus. Ji turi atitikti gamintojo standartus, kad būtų užtikrintas suderinamumas su paskirstymo diržu. Venkite neteisingų priedų, netinkamo klampumo ar ilgesnių alyvos keitimo intervalų. - Žinokite apie garantinį draudimą
„Opel“ siūlo dalinę geros valios garantiją tam tikromis sąlygomis, pavyzdžiui, griežtai laikantis techninės priežiūros intervalų. Išplėstinė garantija apima krumpliaračio pažeidimus iki 175 000 km arba 10 metų. - Venkite trumpų kelionių
Dažnos trumpos kelionės gali pabloginti alyvos kokybę, todėl padidėja krumpliaračio dirželio pažeidimo rizika.
Žvelgiant į ateitį: Saugesnis sprendimas
Nuo 2023 m. „Opel“ savo 1.2 turbininiuose benzininiuose varikliuose pradės naudoti paskirstymo grandines. Šios grandinės yra tvirtesnės ir mažiau pažeidžiamos dėl problemų, kurios kamuoja paskirstymo diržą alyvos vonelės sistemose. Jei renkatės naudotą „Opel“ automobilį, ieškokite modelių su šiuo patobulintu varikliu.
Ar esate „Opel“ savininkas? Ar susidūrėte su paskirstymo diržo problemomis, ar ketinate pereiti prie naujesnio modelio? Pasidalykite savo mintimis ir patirtimi toliau esančiuose komentaruose!