Futuristinis ir poliarizuotas „Tesla Cybertruck“ nuo pat jo pristatymo sukėlė diskusijas visame pasaulyje. Tačiau vienam britų savininkui šios diskusijos netikėtai baigėsi, kai policija šiaurės vakarų Anglijoje konfiskavo jo „Cybertruck“, motyvuodama tuo, kad jis nėra legalus kelyje.
Šokiruojantis konfiskavimas
Didžiojo Mančesterio policijos (GMP) teigimu, „Tesla Cybertruck“ neturi atitikties sertifikato (COC) – teisinio reikalavimo, taikomo transporto priemonėms, kurias galima registruoti ir eksploatuoti Jungtinėje Karalystėje. Sunkvežimį, garsėjantį kampuotu dizainu ir nerūdijančio plieno išore, pastebėjo GMP pareigūnai ir vėliau sustabdė netoli parduotuvės. Vėliau pareigūnai tai patvirtino socialinėje žiniasklaidoje: „Tesla Cybertruck“ nėra įteisintas keliuose Jungtinėje Karalystėje ir neturi atitikties sertifikato.
Sunkvežimis buvo konfiskuotas ir perduotas specializuotai GMP komandai „Operation Wolverine“, kuriai pavesta kovoti su kelių eismo taisyklių pažeidimais ir nelegaliomis transporto priemonėmis.
Kodėl COC toks svarbus?
Atitikties sertifikatas – tai transporto priemonių gamintojų išduodamas dokumentas, patvirtinantis, kad transporto priemonė atitinka Europos Sąjungos saugos ir aplinkosaugos reikalavimus. Neturint šio sertifikato, transporto priemonės negalima registruoti ar teisėtai eksploatuoti.
Dėl to, kad „Cybertruck“ nėra Europoje, entuziastai, importuojantys šį sunkvežimį iš JAV, atsidūrė pilkojoje zonoje. Tačiau kol „Tesla“ negaus tinkamų „Cybertruck“ patvirtinimų Jungtinėje Karalystėje, savininkai negalės gauti atitikties sertifikato, todėl transporto priemonė bus netinkama eksploatuoti.
Kas toliau ?
Konfiskuoto „Cybertruck“ likimas lieka neaiškus. Norėdamas susigrąžinti sunkvežimį, savininkas turi įrodyti jo nuosavybę ir pateikti galiojančius draudimo dokumentus, tačiau GMP atstovas spaudai užsiminė, kad tai gali būti sudėtinga užduotis. Kol šie reikalavimai nebus įvykdyti, „Cybertruck“ liks konfiskuotas.
Platesnės pasekmės savininkams, turintiems „Tesla Cybertruck”
Šis incidentas pabrėžia importuotų transporto priemonių naudojimo problemas, ypač tokiuose regionuose, kuriuose galioja griežta reguliavimo sistema, kaip Jungtinė Karalystė. „Tesla“ entuziastams tai priminimas, kad kibernetinis sunkvežimis, nepaisant jo futuristinio patrauklumo, dar nepasirengęs važinėti Europos keliais.
Žvilgsnis į ateitį
Šis incidentas kelia svarbų klausimą: kaip šalys, kuriose galioja griežtos automobilių pramonės taisyklės, elgsis su tokiomis netradicinėmis transporto priemonėmis, kaip „Cybertruck“? Kadangi elektromobiliai ir toliau dominuoja pasaulinėje automobilių rinkoje, tokiems gamintojams kaip „Tesla“ teks įveikti reguliavimo reikalavimų labirintą, kad jų gaminiai atitiktų tarptautinius standartus.
Kol kas britų „Cybertruck“ entuziastams teks laukti, kol „Tesla“ atliks reikiamus pakeitimus ir kol vietos valdžios institucijos uždegs žalią šviesą. Iki tol turėti „Cybertruck“ Jungtinėje Karalystėje yra ne tik brangu, bet ir galimai neteisėta.