Tirpstant sniegui ir kylant temperatūrai, labai svarbu paruošti savo transporto priemonę artėjančiam pavasario sezonui. Specialistai pabrėžia, kad norint užtikrinti optimalų automobilio veikimą ir ilgaamžiškumą, svarbu pereiti nuo žiemos sąlygų. Taigi, nuo ko turėtumėte pradėti?
1. Visapusiškas automobilio plovimas – pirmas žingsnis

Pats pirmas dalykas, kurį turėtumėte padaryti, tai kruopščiai nuplauti savo automobilį. Profesionalus plovimas pašalins visą per žiemos mėnesius susikaupusį purvą, druską ir nešvarumus.
„Po žiemos būtina visiškai nuplauti automobilį, kad atsikratytumėte teršalų, galinčių pažeisti dažus ir važiuoklę“, – aiškina automobilių ekspertas. „Kai jis bus švarus, galėsite įvertinti, ar reikalinga tolesnė techninė priežiūra“.
Ekspertai taip pat rekomenduoja pasibaigus lietingam sezonui nuplauti važiuoklę, kad būtų galima apžiūrėti automobilio kėbulą, ar nėra galimos korozijos.
2. Visų svarbiausių skysčių tikrinimas

Kai automobilis išvalytas, kitas žingsnis – patikrinti ir papildyti svarbiausius skysčius. Žiemą temperatūros svyravimai gali turėti įtakos skysčių lygiui ir veiksmingumui. Štai ką turėtumėte patikrinti:
- Variklio alyvą: Patikrinkite, ar jos lygis yra tinkamas ir ar ji nesusidrumstė dėl žemos temperatūros.
- Aušinimo skystis / antifrizas: Patikrinkite, ar aušinimo skysčio lygis yra tinkamas, kad temperatūrai pakilus neperkaistų.
- Stabdžių skystis: Stabdžių skysčio lygis yra labai svarbus saugumui užtikrinti.
3. Padangų apžiūra ir slėgio tikrinimas

Žiemos sąlygos gali būti sudėtingos padangoms. Jei naudojate žiemines padangas, laikas jas pakeisti į visureiges arba vasarines. Jei naudojate visasezones padangas, įsitikinkite, kad jos yra geros būklės.
- Patikrinkite padangų slėgį: Dėl žemos temperatūros sumažėja padangų slėgis, todėl pavasariui jį būtina sureguliuoti.
- Apžiūrėkite, ar padangos nenusidėvėjusios: Ieškokite įtrūkimų, išgaubimų ar nusidėvėjusio protektoriaus, kurie gali reikšti, kad padangas reikia keisti.
4. Akumuliatoriaus veikimo patikrinimas

Šaltas oras gali apkrauti automobilio akumuliatorių. Artėjant pavasariui pravartu patikrinti akumuliatoriaus įkrovą ir bendrą būklę, kad išvengtumėte netikėtų gedimų.
- Jei jūsų akumuliatoriui daugiau nei treji metai, apsvarstykite galimybę jį patikrinti.
- Apžiūrėkite, ar nėra korozijos aplink gnybtus, ir, jei reikia, juos išvalykite.
5. Valytuvų šepetėlių ir žibintų priežiūra
Pavasaris reiškia padidėjusį kritulių kiekį, todėl veikiantys priekinio stiklo valytuvai yra būtini. Jei valytuvai palieka dryžius arba kelia triukšmą, pakeiskite juos.
- Patikrinkite priekinio stiklo plovimo skystį ir, jei reikia, papildykite.
- Patikrinkite, ar tinkamai veikia visi išoriniai žibintai, įskaitant priekinius žibintus, stabdžių žibintus ir posūkių signalus.
6. Oro kondicionieriaus ir salono filtro patikra

Pakilus temperatūrai, gerai veikianti oro kondicionavimo sistema yra būtina komfortui užtikrinti. Prieš prasidedant šiltiems orams patikrinkite sistemą, kad įsitikintumėte, jog ji efektyviai vėsina.
Be to, patikrinkite salono oro filtrą – per žiemą jame galėjo susikaupti dulkių ir šiukšlių, dėl to pablogėjo oro kokybė automobilio viduje.
7. Sezoninė techninė priežiūra ir reguliari techninė priežiūra
Ekspertai dažnai diskutuoja dėl „sezoninės techninės priežiūros“ sąvokos. Kai kurie teigia, kad įprastinė techninė priežiūra turėtų būti atliekama atsižvelgiant į ridą, o ne į metų laiką. Vis dėlto, jei jūsų automobilis stovėjo nenaudojamas arba nuo paskutinio techninio aptarnavimo buvo nuvažiuota 15 000 km, patartina atlikti bendrą techninę apžiūrą.
Tinkamai paruošę savo transporto priemonę pavasariui, užtikrinsite sklandų perėjimą nuo žiemos ir išvengsite brangiai kainuojančio remonto.
Kokia yra jūsų pavasarinė automobilio priežiūros tvarka? Ar viską tikrinate patys, ar lankotės pas mechaniką? Pasidalykite savo patirtimi komentaruose!