Daugelis vairuotojų klaidingai mano, kad jei alkoholio kvapas išnyko, jie gali saugiai vairuoti. Tačiau ši prielaida gali turėti sunkių pasekmių. Teisėsaugos pareigūnai turi sudėtingų metodų alkoholio vartojimui nustatyti, o išgerto gėrimo rūšis turi lemiamą reikšmę tam, kiek laiko pėdsakai išlieka organizme.
Labiausiai apgaulingas alkoholinis gėrimas
Iš visų alkoholinių gėrimų alus yra vienas kebliausių vairuotojams. Jo ryškus kvapas išlieka ilgiau nei stipresnių alkoholinių gėrimų. Net vienas bokalas, išgertas vakare, gali išduoti vairuotoją kitą rytą.
Tačiau stiprus alkoholis, pavyzdžiui, degtinė, viskis, naminė degtinė ir konjakas, nors ir turi mažiau juntamą kvapą, kraujyje išlieka daug ilgiau. Kuo didesnis alkoholio kiekis, tuo lėčiau jis pasišalina. Vyno ir likerių kvapas silpnesnis, tačiau dideliais kiekiais juos taip pat galima lengvai aptikti.

Alkoholio aptikimą praplečiantys veiksniai
Alkoholio išsilaikymo organizme trukmei įtakos turi keli veiksniai:
- Maisto vartojimas – valgymas geriant sulėtina alkoholio absorbciją ir pailgina jo buvimą organizme.
- Svoris – lengvesniems žmonėms reikia mažiau alkoholio, kad kitą dieną būtų galima atlikti alkotesterio testą.
- Amžius – su amžiumi lėtėja medžiagų apykaita, todėl alkoholiui iš organizmo pasišalinti reikia daugiau laiko.

Kodėl niekada neturėtumėte pasikliauti tik kvapu
Net jei jaučiatės gerai ir manote, kad alkoholis jau nebetinkamas vartoti, jo vis dar gali būti likę jūsų organizme. Saugiausia būtų nevairuoti išgėrus bet kokio alkoholio. Rizika prarasti vairuotojo pažymėjimą, susidurti su teisinėmis pasekmėmis ar sukelti pavojų gyvybei yra pernelyg didelė.
Ką manote apie alkoholį ir vairavimą? Ar kada nors nustebote, kiek laiko jis išlieka jūsų organizme? Pasidalykite savo patirtimi komentaruose!