Finansinė paskata, skatinanti gyventojus atsikratyti senesnių, labiau teršiančių automobilių, Lietuvoje pasirodė esanti labai sėkminga. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) neseniai paskelbė, kad daugiau nei 39 000 žmonių jau gavo iki 1 000 eurų siekiančias kompensacijas už senų transporto priemonių utilizavimą.
Paramos programa sustabdyta pasiekus visą biudžetą
Dėl didelio paraiškų skaičiaus šio konkretaus finansavimo kvietimas buvo sustabdytas liepos 16 d. Nuo 2020 m. Lietuvos aplinkos ministerija iš Klimato kaitos programos skyrė 39 mln. eurų tvaresnių judumo galimybių įsigijimui remti.
- Įsigyta daugiau nei 41 500 dviračių ir elektrinių paspirtukų
- Finansuota daugiau nei 22 600 elektrinių dviračių
- Viešojo transporto bilietais ir automobilių dalijimosi paslaugomis buvo naudojamasi rečiau
Teigiamas poveikis aplinkai
Programa buvo skirta sumažinti išmetamųjų teršalų kiekį Lietuvos keliuose, pakeičiant senus, taršius automobilius tvariomis transporto alternatyvomis. Sprendžiant iš skaičių, tai reikšmingai prisidėjo prie švaresnės aplinkos ir tvaresnių judumo įpročių visoje šalyje.
Naujos galimybės vis dar prieinamos 2025 m.
Nors 1000 eurų lengvata už automobilių utilizavimą jau pasibaigė, gyventojai vis dar gali kreiptis dėl kitų ekologiškų paramos priemonių:
- 1000 eurų dotacija naujesnei, mažiau taršiai transporto priemonei (ne dyzelinei) įsigyti
- 5000 eurų subsidija naujai grynai elektra varomai transporto priemonei įsigyti
- 2500 eurų dotacija naudotam elektromobiliui (ne senesniam kaip 4 metų)
Kaip teikti paraišką
Paraiškos dėl šių lengvatų turi būti pateiktos per oficialią APVA platformą iki 2025 m. pabaigos. Gyventojai raginami veikti greitai, nes turimas finansavimas yra ribota.
Kokia jūsų nuomonė? Ar svarstėte galimybę pereiti prie ekologiškesnio automobilio ar elektromobilio? Pasidalinkite savo mintimis ar patirtimi komentaruose.