Kriminalai

Sulaikyti 15-18 metų jaunieji katalizatorių vagišiai

Lietuvos policijai pavyko sulaikyti 15-kos, 17-kos ir 18-kos metų jaunuolius, kurie naktimis vogdavo brangius automobilių katalizatorius.

Balandžio 16 d. Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai sulaikė tris Šiaulių rajono gyventojus, kurie įtariami katalizatorių vagystėmis iš automobilių.

Nuo kovo 20-sios Šiaulių miesto pietinio mikrorajono, Rėkyvos ir Šiaulių rajone esančių Ginkūnų gyventojai buvo priblokšti iki šiol neįprastomis vagystėmis – rytais rasdavo automobilius LEXUS RX400H, TOYOTA PRIUS, TOYTOTA RAV 4, TOYOTA LAND CRUISE be katalizatorių – jie būdavo išpjauti.

Šių vagysčių tyrimas buvo sudėtingas, kadangi vagystės būdavo daromos naktimis, kai žmonės miegodavo, tad ir asmenų, galinčių suteikti kokios nors su šiais nusikaltimais susijusios informacijos nebuvo. Tačiau kriminalistai rankų nenuleido ir intensyvus jų darbas davė rezultatų – įtariamieji buvo demaskuoti. Tai trys Šiaulių rajono gyventojai – 15-kos, 17-kos ir 18-kos metų jaunuoliai. 15-metis mokosi pagrindinėje mokykloje. Du kiti – niekur nedirba ir nesimoko. Pilnametis, pasibaigus darbų sezonui Norvegijoje, grįžo į Lietuvą ir apsigyveno pas 17-metį, kurio tėvai išvykę į užsienį. Vyriausiasis jų yra ragavęs automechanikos mokslų ir žinojo katalizatoriaus kainą, tad, manoma, kad idėją dėl jų vagystės jis ir sugeneravo.

Trijulė važinėdavo išsinuomotu automobiliu ir ieškodavo jų tikslui tinkamų automobilių, specialiomis žirklėmis iškirpdavo katalizatorius ir juos realizuodavo neoficialiam, kol kas dar nenustatytam supirkėjui. Pirminiais duomenimis, už vogtus katalizatorius jie uždirbo apie 3000 eurų.

Visiems trims sulaikytiesiems pareikšti įtarimai dėl 11-kos vagysčių, jiems skirtos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės atėmimu.

Norite stebėti eismo sąlygas keliuose realiu laiku? Prisijunkite prie Reidas Official informacijos kanalų.
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Susiję straipsniai

Back to top button