Vasario 17 d. Vilniuje buvo chaotiška diena, kai dėl daugybės automobilių vagysčių, avarijų ir vairavimo apsvaigus nuo alkoholio kilo didelių finansinių nuostolių ir grėsmė visuomenės saugumui.
Daugėja automobilių vagysčių
Anksti ryte, apie 8.00 val., buvo įsilaužta į S. Žukausko gatvėje stovintį automobilį BMW. Vagys išdaužė galinių durelių mažąjį langelį ir pavogė keletą vertingų detalių, įskaitant multimedijos valdiklį, CD/DVD keitiklį, oro kondicionieriaus valdymo bloką, navigacijos sistemą ir prietaisų skydelio apdailą. Apskaičiuota žala siekia 2195 eurus.
Praėjus kiek daugiau nei valandai, 9.10 val., į kitą BMW 320D buvo pasikėsinta Žirmūnų gatvėje. Šį kartą nusikaltėliai pasisavino automobilio vairą, spidometrą ir multimedijos sistemą, o nuostolis siekia 10 615 eurų. Dėl abiejų įvykių pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 straipsnio 2 dalį.
Vėliau tą pačią dieną, vidurdienį, Dzūkų gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje buvo įsilaužta į automobilį „VW Caddy“. Buvo pavogti įvairūs statybiniai įrankiai, padaryta 1690 eurų žala.
Eismo įvykiai ir vairavimas išgėrus
Dar vienas tragiškas posūkis įvyko 18.01 val. Trakų rajone, kur kelyje Trakai-Lentvaris-Mūrinė Vokė nuo kelio nuvažiavo automobilis „VW Transporter“. Transporto priemonę vairavo 64 metų moteris, o 43 metų keleivė buvo sužeista ir paguldyta į ligoninę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 1 dalį.
Tuo tarpu girti vairuotojai ir toliau kėlė grėsmę eismo saugumui Vilniuje. 7.45 val. ryto A. Goštauto gatvėje užfiksuotas 45 metų vyras, vairavęs automobilį „VW Passat“, kurio kraujyje rasta 2,58 promilės alkoholio. Vėliau, 22.05 val. 46 metų BMW vairuotojas Ukmergės gatvėje atsitrenkė į keturis stovinčius automobilius (VW Jetta, VW Tiguan, Renault ir Subaru). Jo kraujyje rasta 1,79 promilės alkoholio. Abu atvejai šiuo metu tiriami pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 1 dalį.
Kaip saugu Vilniaus gatvėse?
Šie nerimą keliantys įvykiai rodo, kad Lietuvos sostinėje vis dažniau pasitaiko automobilių vagysčių ir neatsargaus vairavimo atvejų. Valdžios institucijos ragina gyventojus išlikti budrius, užtikrinti, kad jų transporto priemonės būtų tinkamai apsaugotos, ir pranešti policijai apie bet kokią įtartiną veiklą.
Ką manote apie didėjantį nusikalstamumą Vilniuje? Ar teko susidurti su panašia situacija? Pasidalykite savo mintimis žemiau esančiuose komentaruose!