Vilniuje vykdomas elektrinių paspirtukų vairuotojų reidas - Reidas Official
Saugus eismas

Vilniuje vykdomas elektrinių paspirtukų vairuotojų reidas

Ilgėjantys vilniečių pasisėdėjimai ir pasivaikščiojimai po atviru dangumi bei artėjantis savaitgalis – pats tinkamiausias metas priminti elektrinių paspirtukų vairuotojams, kad keliauti jais reikėtų tik esant blaiviems. Lietuvos kelių policijos tarnyba kartu su susisiekimo paslaugų platforma „Bolt“ šį penktadienį, gegužės 6-ąją, Vilniaus centre, rengia reidą, kurio metu bus tikrinamas šias transporto priemones vairuojančių asmenų blaivumas.

Policija primena, kad elektrinių paspirtukų (greitis iki 25 km/val., galia iki 1 kW) vairuotojams leidžiama alkoholio riba yra iki 0,4 promilės. Jei nustatomas didesnis neblaivumas, vairuotojui gresia bauda nuo 80 iki 150 eurų. Kai viršijama 1,5 promilės arba šios transporto priemonės vairuotojas yra apsvaigęs nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų, arba vengia tikrintis blaivumą – bauda gali siekti nuo 150 iki 200 eurų.

Reide taip pat dalyvausiantys platformos „Bolt“ atstovai savo ruožtu tikina besilaikantys nulio promilių tolerancijos paspirtukininkų atžvilgiu.

„Prisijungdamas prie mūsų platformos kiekvienas vartotojas įsipareigoja važiuoti tik visiškai blaivus. Jeigu paaiškėja, kad elgiamasi priešingai, visada svarstome galimybę ateičiai blokuoti neblaivaus vartotojo paskyrą. Reido metu išaiškinus neblaivius eismo dalyvius, elgsimės analogiškai“, – sako „Bolt“ dalijimosi paslaugų plėtros vadovas Baltijos šalyse Eimantas Balta.

Pasak jo, pagrindinis akcijos tikslas nėra nubausti – svarbiausia informuoti apie šį reikalavimą kuo daugiau žmonių, todėl tikimasi, kad vilniečiai supratingai pasitiks šią iniciatyvą, o pasitikrinusių blaivių paspirtukininkų lauks ir simbolinės dovanos.

„Gatvėse daugėja tiek mūsų, tiek privačių elektrinių paspirtukų, ir tai kaskart reiškia vis naujus žmones, kuriuos privalome edukuoti, kad užtikrintume saugias keliones“, – pažymi E. Balta.

Lietuvos kelių policijos tarnybos Specialios paskirties skyriaus viršininkas Tadas Juozumas atkreipia dėmesį, kad elektrinių paspirtukų vairuotojai, dalyvaujantys viešajame eisme, privalo vykdyti Kelių eismo taisyklių reikalavimus, keliamus dviračių vairuotojams. Jis pabrėžia: „Tam tikra dalis asmenų, besinaudojančių elektriniais paspirtukais, tikrai yra nedrausmingi, elgiasi netinkamai ir kelią nemažą susirūpinimą. Būtent, sukeldami eismo įvykius, nukenčia ne tik patys, bet ir kiti eismo dalyviai. Šiais metais policija jau užregistravo daugiau nei dvi dešimtis tokių įvykių, sužeista per 20 žmonių (elektrinių paspirtukų vairuotojų – 16, pėsčiųjų – 5, dviračių vairuotojų – 2). Mūsų Tarnybos pareigūnai, organizuodami šią prevencinę priemonę, siekia visų dalyvaujančiųjų eisme saugumo, kartu ir suvokimo, kad už nustatytos tvarkos nepaisymą gresia atitinkama atsakomybė“.

Įvertinkite mūsų tūrinį spustelėdami ant žvaigždės

Norite sužinoti naujienas pirmieji? Sekite mus socialiniuose tinkluose.

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button