„Google“ planuoja visiškai pakeisti turinio paieškos internete būdą. Populiariojoje paieškos sistemoje atsiras naujų funkcijų ir pokyčių, kurie nebūtinai patiks visiems naudotojams. Tačiau bus įdomu.
Paieška „Google“ iš naujo
Kaip ieškoti turinio paieškos sistemose? Pavyzdžiui, „Google“ paieškoje įvedate sakinį, klausimą arba raktažodį ir žiūrite, kuris rezultatas geriausiai atitinka jūsų lūkesčius. Tai gana paprasta sistema, kuri, kaip ir kompiuteryje, veikia ir kituose įrenginiuose. Pasaulis ir technologijos žengia į priekį, o mes vis dar ieškome dalykų internete maždaug taip pat. Yra daug požymių, kad padėtis netrukus pasikeis.
Iš tiesų „Google“ planuoja į savo paieškos variklį įtraukti visiškai naują funkciją – paieškos režimą. Joje bus naudojamas „Google“ dirbtinis intelektas, t. y. „Gemini“. Šis įrankis jau naudojamas (pavyzdžiui, jis gali už mus ką nors apibendrinti), tačiau čia kalbama apie daug platesnį panaudojimą. Naujoji technologija patiks ne visiems.
„Gemini“ padės ieškoti daiktų internete
Planas paprastas. Naujasis paieškos režimas, taip sakant, atjungs paieškos juostą ir visa tai turėtų būti panašu į pokalbį su dirbtiniu intelektu. Įvesime mus dominančius klausimus, o „Gemini“ pasiūlys, kokias nuorodas ar svetaines turėtume naudoti. Netrūks ir papildomų klausimų iš mūsų pusės. Pavyzdžiui, gausime tam tikrą grupę rezultatų pagal raktažodį, o jei nebus patenkinamo atsakymo, patikslinsime ir gausime konkretesnius atsakymus.
Kitaip tariant, tai tarsi pokalbis, tačiau su konkrečiu tikslu rasti atsakymą ir, pavyzdžiui, nuorodą į atitinkamą paslaugą internete. Naujoji paieškos formulė bus palaikoma ir tekstu, ir balsu. Ar tai prasminga? Ir taip, ir ne. Viskas, kaip paprastai būna, priklauso nuo to, kas bus.
Ne visiems patiks
Tokio sprendimo oponentai neabejotinai suraukia nosį dėl šiek tiek pailgėjusio kelio nuo paieškos frazės įvedimo iki atsakymo suradimo. Gali būti, kad kelių parinkčių peržiūra užtruks ilgiau nei naudojant įprastą paiešką. Kita vertus, galimybė patikslinti klausimą bus labai naudinga. Puikiai žinome, kad „Google“ rezultatai ne visada būna tokie, kokių tikėjomės.
Juo labiau, kai norime rasti ką nors konkretaus. Galiausiai, aš laikau pirštus už tai, kad naujoji „Gemini“ paieška būtų savanoriška ir nepanaikintų „tradicinės“ paieškos.