Padangų gamyboje vyksta žalioji revoliucija, o tokios bendrovės kaip „Continental“ tiria naujoviškas medžiagas, pavyzdžiui, kiaulpienių šaknis, ryžių lukštus ir perdirbtus plastikinius butelius. Šie tvarūs ingredientai padangas paverčia ekologiškais gaminiais, nustatydami naujus atsakomybės už aplinką standartus ir tiesdami kelią į ekologiškesnę ateitį.
1. Nauji padangų gamybos ingredientai
Daugumai iš mūsų padangos yra tik juodos ir guminės, technologija, regis, nepaliesta nuo tada, kai 1888 m. Johnas Boydas Dunlopas pristatė pneumatinę padangą. Tačiau toks suvokimas klaidingas. Šiandien padangų gamyboje vyksta revoliucija, o pirmaujantys gamintojai, tokie kaip „Continental“, randa netikėtų būdų, kaip padidinti šio būtino produkto tvarumą. Pasak „Continental“ eksporto pardavimų vadovo Arūno Kiaušo, inovacijos dabar apima netradicinių medžiagų, tokių kaip kiaulpienių šaknys, ryžių lukštai ir perdirbti plastikiniai buteliai, panaudojimą kuriant ekologiškesnes padangas.
2. Kiaulpienės: natūralus kaučiuko pakaitalas
Kiaulpienės, į kurias kažkada nebuvo atsižvelgta kaip į paprastas piktžoles, užėmė netikėtą vaidmenį „Continental“ atsinaujinančių išteklių paieškose. Paaiškėjo, kad pieniškos sultys, esančios kiaulpienių šaknyse, yra patikimas natūralios gumos pakaitalas. Bendrovė „Continental“ sukūrė plataus masto procesą šiam natūraliam kaučiukui išgauti ir pavadino jį „TARAXA Gum“. Šis ekologiškas kaučiukas dabar yra pagrindinė tam tikrų „Continental“ žieminių ir dviračių padangų modelių, įskaitant „ WinterContact TS850P“, sudedamoji dalis.
Įdomus faktas: Dėl naujoviškos „TARAXA Gum“ gumos „Continental“ tapo kiaulpienių naudojimo pramoninei gumos gamybai pradininke!
3. Ne tik guma: daugiau nei 25 šiuolaikinių padangų komponentai
Šiuolaikinėse padangose guma toli gražu nėra vienintelis elementas. Vienoje padangoje gali būti daugiau kaip 25 komponentai, kurių kiekvienas pagerina padangos eksploatacines savybes. Tai gali būti įvairių rūšių guma, dervos, siera, suodžiai, sintetiniai aliejai ir net rapsų aliejus.
Vienas ypač svarbus vairavimo saugai komponentas yra silicio dioksidas. Jis padidina sukibimą ir pasipriešinimą riedėjimui, ypač esant šlapiai ir šaltai dangai. Tradiciškai gaunamas iš natrio silikato, „Continental“ pirmoji pradėjo gaminti silicio dioksidą iš ryžių lukštų, šalutinio ryžių perdirbimo produkto. PLUG-IN konferencijoje A. Kiaušas su humoru pastebėjo, kad gryno silicio dioksido kvapas dažnai gali atskleisti padangų kokybę. Jei ji turi silpną gumos kvapą, vadinasi, ji paruošta keliui!
4. Plastiko pakartotinis panaudojimas: Perdirbtų butelių siūlai
Continental taip pat rado būdą, kaip išmestus plastikinius butelius paversti padangų sutvirtinimais. Milijonai butelių, ypač iš regionų, kuriuose nėra patikimų perdirbimo sistemų, paverčiami sintetiniais siūlais, taip sukuriant patvarius padangų sutvirtinimo kordus.
Ar žinojote? Viename padangų komplekte gali būti apie 40 perdirbtų plastikinių butelių. Ši naujovė jau naudojama tokiuose modeliuose kaip „ PremiumContact 6“, „EcoContact 6“ ir „ AllSeasonContact“.
5. Įsipareigojimas siekti tvarumo
Nuo praėjusių metų „Continental“ padangų gamyboje buvo 20 % perdirbtų ir atsinaujinančių medžiagų. Įmonė siekia iki 2030 m. pasiekti 40 %, o iki 2050 m. naudoti tik tvarius komponentus. Tiesą sakant, „Continental“ padangose „UltraContact NXT“ , pristatytose praėjusiais metais, jau yra 65 % tvariųjų medžiagų, nustatant naują ekologiškų padangų gamybos standartą.
Žvelgiant į ateitį: Bendradarbiaudama su „Pyrum Innovations“, „Continental“ uždaro padangų gyvavimo ciklo ciklą. Naudotos padangos grąžinamos perdirbti, o „Pyrum“ technologija susigrąžina pagrindines sudedamąsias dalis. Pirolizės metu gumos granulės suskaidomos į aliejų, dujas ir suodžius, kuriuos galima vėl integruoti į naujas padangas.
„Continental“ požiūris rodo, kaip pramonės milžinai permąsto tradicinę gamybą, siekdami skatinti tvarumą ir kurti gaminius, kurie veikia kartu su mūsų planeta, o ne prieš ją. Nuo kiaulpienių šaknų iki ryžių lukštų ir pakartotinai panaudoto plastiko – padangų ateitis iš tiesų šviesi ir stebėtinai ekologiška.