Dėl šiuolaikinių technologijų dalytis internetu su draugais ar šeima gali būti labai paprasta. Tokios funkcijos kaip WPS, QR kodų generavimas ir mobilieji prieigos taškai leidžia prisijungti prie interneto neįvedant ilgų slaptažodžių. Peržiūrėkite geriausius būdus, kaip dalytis „Wi-Fi“ be sudėtingų slaptažodžių įvedimo.
Kaip prisijungti prie „Wi-Fi“ be slaptažodžio? WPS funkcija
Šiandien yra daugybė būdų, kaip greitai ir patogiai dalytis „Wi-Fi“. Tokios funkcijos kaip „Wi-Fi Protected Setup“ gerokai palengvina prisijungimą prie tinklo, o tai ypač praverčia per socialinius susitikimus ar šeimos renginius. WPS yra daugumoje šiuolaikinių maršrutizatorių. Kaip tai veikia?
1 veiksmas: maršrutizatoriuje raskite WPS mygtuką. Paprastai jis būna įrenginio gale arba apačioje.
2 veiksmas: Išmaniajame telefone, planšetiniame arba nešiojamajame kompiuteryje „Wi-Fi“ nustatymuose pasirinkite „Prisijungti per WPS“.
3 veiksmas: Paspauskite maršrutizatoriaus WPS mygtuką, kad jūsų įrenginys galėtų prisijungti prie tinklo neįvesdamas slaptažodžio.
Šis metodas yra greitas, intuityvus ir leidžia saugiai prisijungti prie „Wi-Fi“ kontroliuojamoje aplinkoje, pavyzdžiui, namuose. Būtina sąlyga – ir maršrutizatorius, ir galutinis įrenginys turi palaikyti WPS.
Dalijimasis netoliese. Greitas „Wi-Fi“ bendrinimas
Jei naudojate „Android“ išmanųjį telefoną, galite naudoti „Wi-Fi“ bendrinimo funkciją naudodami QR kodą. Tai itin patogi ir intuityvi parinktis, kurią galima rasti nustatymų meniu.
1 veiksmas: atidarykite telefono „Wi-Fi“ nustatymus.
2 veiksmas: pasirinkite savo „Wi-Fi“ tinklą ir spustelėkite „Bendrinti“, tada „Bendrinti šalia“. Po to bus sugeneruotas QR kodas.
3 veiksmas: draugai gali nuskaityti kodą naudodami savo telefono kamerą arba specialią programėlę, kad galėtų iškart prisijungti prie tinklo.
Šis metodas idealiai tinka susitikimams, kai norite greitai pasidalyti internetu su keliais žmonėmis, neįvesdami sudėtingo „Wi-Fi“ slaptažodžio. Ši parinktis leidžia pasirinkti ir autorizuoti įrenginius, su kuriais norite dalytis internetu.
Internetas be slaptažodžio – mobilusis „Wi-Fi“ maršrutizatorius
Jei neturite prieigos prie „Wi-Fi“, bet norite bendrinti savo tinklą su artimaisiais arba savo įrenginiais, į pagalbą ateina mobiliojo prieigos taško funkcija. Naudodami ją išmanųjį telefoną galite paversti mobiliuoju maršrutizatoriumi. Tačiau tuomet būtina įjungti mobiliųjų duomenų ir interneto prieigą.
Telefono nustatymuose įjunkite parinktį „Wi-Fi maršrutizatorius“ arba „Hotspot“. Galite ją apsaugoti slaptažodžiu arba nustatyti kaip viešą. Tačiau antruoju atveju turite skaitytis su tuo, kad šalia įrenginio esantys nepažįstami žmonės gali prisijungti prie tinklo nepateikdami jokių duomenų.
Ar „Wi-Fi“ bendrinimas be slaptažodžio yra saugus?
Dalijimasis ir naudojimasis „Wi-Fi“ naudojant WPS arba QR kodą kontroliuojamoje aplinkoje yra gana saugus. Minėtos funkcijos leidžia greitai dalytis internetu neatskleidžiant slaptažodžio ir gerokai sumažina jo nutekinimo riziką.
Tačiau reikėtų pabrėžti, kad palikti „Wi-Fi“ tinklą be jokių apsaugos funkcijų yra labai rizikinga. Neapsaugotu ryšiu gali pasinaudoti tretieji asmenys, norėdami gauti neteisėtą prieigą prie duomenų ar net vykdyti įsilaužimo atakas. Norint sumažinti aprašytą riziką, verta laikytis kelių pagrindinių taisyklių:
- Naudokite stiprius „Wi-Fi“ tinklų slaptažodžius.
- Reguliariai atnaujinkite maršrutizatoriaus programinę įrangą.
- Išjunkite funkcijas, kurios gali palengvinti neteisėtą prieigą, pvz., atvirus prieigos taškus.
Šiuolaikinių technologijų dėka „Wi-Fi“ bendrinimas yra paprastesnis nei bet kada anksčiau. Tokių funkcijų, kaip WPS ar QR kodai, naudojimas yra puikus sprendimas, kuriame patogumas derinamas su saugumu. Tačiau verta prisiminti „Wi-Fi“ apsaugos pagrindus, kad išvengtumėte galimų grėsmių.