Rasoja langai iš vidaus, nemalonus kvapas iš ventiliacijos angų ir prastas vėdinimo efektyvumas – tai simptomai, kurie gali rodyti salono filtro susidėvėjimą. Ekspertai primena, kad oro kondicionieriumi reikia rūpintis ne tik vasarą.
Įprastai oro kondicionavimo sezonas prasideda vėlyvą pavasarį, o vasarą šioje srityje besispecializuojančių paslaugų apyvarta būna didžiausia. Ekspertai primena, kad oro kondicionierius naudingas ištisus metus, o jei kas nors jo neaptarnavo vasarą, rudenį turėtų bent jau pakeisti salono filtrą.
Nors galima sutikti, kad sezoninis oro kondicionieriaus aptarnavimas, įskaitant nuotėkio patikrinimą, šaldymo skysčio filtravimą ir papildymą, oro drėgmės pašalinimą ir salono filtro pakeitimą, daugeliui vairuotojų yra didelės išlaidos, tačiau paprasčiausias salono filtro pakeitimas yra nepalyginamai pigesnis, ypač jei tai darote patys. Tokia „minimali apimtis“, žinoma, nepakeičia visos techninės priežiūros, tačiau tai yra tam tikras sprendimas, padedantis pagerinti vairavimo komfortą ir saugumą žiemos laikotarpiu.
Kodėl verta keisti salono filtrą? Rasoja langai iš vidaus ir kitos priežastys
Sename, užsikimšusiame salono filtre veisiasi bakterijos ir grybeliai, sklinda nemalonus kvapas (nesvarbu, ar naudojate oro kondicionierių, ar tik vėdinate) ir sumažėja ventiliatoriaus efektyvumas. Dėl visų šių veiksnių poveikio ne tik pablogėja vairavimo komfortas, bet ir rasoja langai iš vidaus, todėl toks vairavimas tampa tiesiog nesaugus. Žinoma, sugedęs oro kondicionierius taip pat turi įtakos stiklų rasojimui, tačiau šiuo požiūriu labai svarbi ir salono filtro būklė.
Kaip pakeisti salono filtrą?
Pirmiausia reikia jį surasti. Tipinės, dažniausiai pasitaikančios vietos yra aplink priekinį stiklą (po variklio dangčiu), po salonu, už salono, centrinėje konsolėje, konsolėje prie akceleratoriaus pedalo. Išsamius nurodymus, kaip surasti konkretaus modelio automobilio filtrą, galima lengvai rasti internete.
Radę tinkamą filtro vietą, atidarykite kasetę su senuoju filtru, išimkite senąjį filtrą ir, prieš įdėdami naująjį, kruopščiai išsiurbkite kasetės vidų. Paprastai ten rasite smėlio ir lapų. Jei prie kasetės sunku prieiti, pravartu išsiurbti ir senąjį filtrą bei pasipraktikuoti su juo įdėti naująjį filtrą. Esmė – padaryti tai sklandžiai ir jo nesugadinti. Kartais – jei tai techniškai įmanoma – naująjį filtrą verta suspausti (kaip akordeoną). Tada jį bus lengviau įstatyti. Įdėtas į kasetę jis turėtų išsiplėsti be jokių problemų.
Pakeitę filtrą, nepamirškite uždaryti kasetės.
Keičiant salono filtrą paprastai yra proga sistemą patepti priešgrybeliniais preparatais – juos patogu tepti ir ant oro angų, ir ant oro kanalų, matomų išėmus senąjį filtrą.
Kokį filtrą naudoti?
Pigiausi yra neaustiniai filtrai, paprastai vadinami popieriniais filtrais. Vidutinės klasės yra išskirtiniai tamsūs filtrai, padengti aktyvintosios anglies sluoksniu. Asortimento viršuje yra „Silver Nano Protect“ filtrai, kuriuose papildoma antimikrobinė danga padengta dviejų kompozitų tirpalu su nano sidabro ir nano vario dalelėmis. Šis tirpalas pasižymi unikaliomis antimikrobinėmis savybėmis. Kartu su daugiasluoksniu gaminio filtro paviršiumi „Silver Nano Protect“ sukuria dar veiksmingesnę užtvarą nuo bakterijų, alergenų, pelėsių ir smulkių dulkių. Laboratoriniai bandymai parodė, kad jis slopina varginančius grybelius, tokius kaip Aspergillus brasiliensis (niger) ir pelėsį Bacillus subtilis. Minimalus antibakterinio aktyvumo laikotarpis yra 12 mėnesių.
Jei kam nors rūpi tik geras vėdinimas ir kuo mažesnis langų rasojimas, jis gali nusipirkti pigiausią neaustinį filtrą, nes bet kuris naujas filtras atliks šį pagrindinį darbą. Filtrai su aktyviosios anglies ir nano sidabro bei nano vario dangomis yra sprendimas reiklesniems žmonėms – jautriems kvapams ir alergiškiems žmonėms.