Greičio matuokliai - jų tipai ir atliekamos funkcijos - Reidas Official
Informaciniai straipsniai

Greičio matuokliai

Greičio matuokliai – tai įrenginiai, kurie yra naudojami automobilių ir kitų t.p. greičio kontrolei, o taip pat kitų KET pažeidimų fiksavimui Lietuvos keliuose. Matuokliai yra naudojami kaip miestuose, taip ir užmiesčių keliukuose. Įrengiami jie yra dažniausiai tokiose vietose, kuriose vairuotojai dažnai viršija arba galimai galėtų viršyti leistiną važiavimo greitį ir sukelti pavojų sau, keleiviams, kitiems eismo dalyviams arba pėstiesiems.

Greičio radarų tipai

Greičio radarai būna skirtingų tipų ir kiekvienas iš jų atlieka skirtingas funkcijas, todėl sugrupavome juos, kad kiekvienam mūsų šalies vairuotojui būtų paprasčiau ir lengviau surasti reikiamą informaciją apie kiekvieną matuoklio tipą.

Ar vairuotojai yra perspėjami įspėjamaisiais kelio ženklais apie priekyje esantį greičio matuoklį?

Vairuotojai yra perspėjami įspėjamaisiais kelio ženklais tik apie priekyje esantį stacionarų greičio matuoklį. Mūsų šalyje yra naudojami ir tokie greičio radarai apie kuriuos perspėti vairuotojų neprivaloma. Vienas iš tokių radarų yra vadinamas „trikojis greičio matuoklis“, kurio buvimo vietą policijos pareigūnai gali keisti net ir po keletą kartų per dieną. Atėjus darbo dienos pabaigai, tiesiog, susikrauti į tarnybinį automobilį ir pristatyti į policijos būstinę.

Kokias dar funkcijas be leistiną greitį viršijančių vairuotojų fiksavimo atlieka greičio matuokliai?

Einant metams tobulėja ir greičio radarai, kurie yra naudojami greičio kontrolei ir KET pažeidžiančių vairuotojų sudrausminimui. Jeigu prieš tam tikrą skaičių metų radarai galėjo tik padaryti greitį viršijančio transporto priemonės vairuotojo nuotrauką, tai dabar jie gali daug daugiau. Dabartiniai matuokliai gali ne tik fiksuoti greičio viršijimus, bet taip pat tikrinti ar transporto priemonės turi galiojančią techninę apžiūrą ir civilinės atsakomybės draudimą. Vienu metu nauji prietaisai gali stebėti net šešias eismo juostas. Tam tikri radarai gali stebėti eismo juostas, kurios yra skirtos tik troleibusams, autobusams arba taksi automobiliams. Vairuotojus, kurie nesilaiko KET ir važiuoja tomis eismo juostomis nors to negali daryti – nubaudžia. Lietuvoje yra naudojami ir tokie greičio radarai, kurie gali užfiksuoti pažeidėją, kuris kerta sankryžą degant raudonam šviesoforo signalui. Taip pat fiksuoja ir tuos, kurie atlieka apsisukimo manevrą, kai tai leidžianti žalia rodyklė jau yra užgesusi.

5/5 - 2 balsas(-ai)

Norite sužinoti naujienas pirmieji? Sekite mus socialiniuose tinkluose.

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button