Užvesti automobilį su išsikrovusiu akumuliatoriumi naudojant starterio laidus, prijungtus prie kaimyno automobilio, yra paprasta, bet…. geriau nepadarykite klaidos. Rimta klaida gali reikšti, kad vietoj vieno sugedusio automobilio turėsime du sugedusius automobilius
Iš pradžių pliusas, paskui minusas. Laidų spalva – vienas juodas, kitas raudonas – neatsitiktinė, toks išdėstymas sumažina supainiojimo riziką. Taigi: kaip tai padaryti žingsnis po žingsnio?
- Pastatykite automobilius vieną šalia kito, kad būtų lengva sujungti abu akumuliatorius laidais. Automobiliai neturi liesti vienas kito.
- Raudonu kabeliu prijunkite abu teigiamus gnybtus (raudonas skiriasi nuo juodo tik izoliacijos spalva, tačiau tai sumažina supainiojimo riziką), t. y. veikiančio ir išsikrovusio akumuliatoriaus teigiamus gnybtus. Tvarka yra savavališka.
- Veikiančio automobilio variklis šiame etape jau turėtų būti įjungtas, jei prieš tai buvo išjungtas.
- Juodą laidą prijunkite prie darbinio akumuliatoriaus neigiamo gnybto, o kitą galą – prie išsikrovusio akumuliatoriaus. Eilės tvarka yra svarbi. Pastaba: užuot jungus tiesiai prie išsikrovusio akumuliatoriaus gnybto, geriau pasirinkti šiek tiek toliau nuo akumuliatoriaus esantį „įžeminimą“, nedažytą variklio kojelę arba specialų (paprastai mėlynai pažymėtą) kontaktą šiek tiek toliau nuo akumuliatoriaus. Dabar tai neturi reikšmės, bet netrukus turės.
- Ar kibirkščiuoja? Jungtis veikia – teka srovė. Dabar neskubėkite – akumuliatorius greitai įkraunamas. Neskubėkite – palaukite minutę, dvi ar tris – kad įkrautas akumuliatorius „atsigautų“.
- Dėmesio: „negazuokite“, kad greičiau įkrauti akumuliatorių! Jei akumuliatorius bus perkrautas, perdegs generatoriaus lygintuvo grandinė!
- Užvedam.
- Neskubėdami atjungiame kabelius atvirkštine prijungimo tvarka: iš pradžių įžeminimo, tada „pliuso“, pradedant nuo gavėjo akumuliatoriaus. Stenkitės išvengti kibirkščių. Būtent todėl, kad kibirkščiavimo negalima atmesti, juodąjį kabelį prijungėme šiek tiek toliau nuo akumuliatoriaus. Greitai įkraunamas akumuliatorius dujina, dujos yra labai sprogios, todėl sumažiname sprogimo pavojų.
- Atjungiame raudonąjį kabelį bet kokia tvarka, ir galime važiuoti. Neišjunkite automobilio su išsikrovusiu akumuliatoriumi, nes dar neaišku, ar jis galės užsivesti.
- Išsikrovusį akumuliatorių reikėtų įkrauti namuose. Namuose, o ne šaltyje – nebent turite specialų įkroviklį, kuris padidina įkrovimo įtampą priklausomai nuo aplinkos temperatūros, ir automobilis stovi patalpoje, kurioje temperatūra yra 5 laipsniai Celsijaus ar daugiau. Esant žemesnei nei maždaug minus 5 laipsnių Celsijaus temperatūrai, įkrovimas nėra visiškai efektyvus.
Galiausiai: per didelius šalčius išsikrovęs akumuliatorius gali užšalti – tiesiogine prasme. Toks (užšalęs) akumuliatorius niekada nebeveiks tinkamai, todėl galite ramia sąžine jį grąžinti į parduotuvę, kurioje įsigysite naują. Taip pat skaitykite: „Ką daryti, kai užšalo langų apiplovimo skystis?“.