Padanga nebūtinai turi būti su skyle, kad būtų prakiurusi. Papasakosime, kokios gali būti slėgio sumažėjimo priežastys ir kur ieškoti nuotėkio.
Būtinybė reguliariai pakartotinai pripūsti tą patį ratą turėtų paskatinti automobilio naudotoją ieškoti nuotėkio priežasties. Deja, daugelis vairuotojų ignoruoja lėtą oro iš padangos išsiskyrimą, pamiršdami, kad važiuojant su per mažu slėgiu greičiau dėvisi padangos ir prastėja jų valdymas, o tai labai sumažina eismo saugumą.
Lengviausia pradėti nuo vizualinio padangos ir ratlankio būklės įvertinimo, o jei to nepakanka, naudokite, pavyzdžiui, muiluotą vandenį, kad nustatytumėte nuotėkius. Tačiau kai kurių pažeidimų šiais namų sąlygomis naudojamais metodais nustatyti neįmanoma, tokiu atveju nedelsdami apsilankykite pas padangų specialistą.
Dažniausios oro nuotėkio iš ratų priežastys
Pradurta padanga
Tai, žinoma, dažniausiai pasitaikantis nuotėkio šaltinis. Metaliniai daiktai (pvz., vinys) paprastai įstringa protektoriaus priekyje. Tačiau geriau patiems jų neištraukti, nes kol jie yra įstrigę skylėje, jie užsandarina padangą ir sulėtina oro išsiskyrimą. Taip pat skaitykite: „Ar galima keisti vieną automobilio padangą?“
Nešvarumai tarp padangų ir ratlankių
Oro nuotėkį taip pat gali sukelti ant ratlankio flanšo esantys nešvarumai arba senos montavimo pastos likučiai. Todėl ratlankio ir padangos sąlyčio zoną reikia valyti kaskart keičiant padangas.
Nusidevėjęs vožtuvas
Vožtuvų korpusai pagaminti iš gumos, kuri laikui bėgant nusidėvi, todėl praranda sandarumą. Manoma, kad vožtuvus reikėtų keisti kas trejus-ketverius metus. Taip pat skaitykite: „Ar galima vairuoti be padangų slėgio jutiklių?“
Nesandarus vožtuvas
Paprastai jis būna vientisas, tačiau kartais būna ir dviejų dalių metalinių vožtuvų. Tokiu atveju nuotėkio priežastis gali būti nubrozdinti sandarikliai abiejose ratlankio montavimo angos pusėse.
Pažeistas vožtuvas
Tai iš esmės vienintelis gedimas, kurį galima pašalinti patiems, nevykstant į dirbtuves. Jei į korpusą įsuktas vožtuvas yra nesandarus, paprasčiausiai apipurkškite jį muiluotu vandeniu. Atsiradę oro burbuliukai bus aiškus įrodymas, kad šį komponentą reikia pakeisti. Taip pat skaitykite: „Ar siauros padangos geriau tinka sniegui ir ledui? Išbandyta“.