Vokietijoje jau kelias dienas tęsiasi dideli potvyniai. Stichija niokoja ne tik pastatus ir infrastruktūros elementus, bet ir transporto priemones. Po potvynio daugelis jų atsiduria nesąžiningų prekybininkų rankose. Kaip netapti jų auka ir nenusipirkti „skenduolio“?
Po potvynio apgadinti automobiliai yra viliojantis verslas tiems, kurie nori greitai pasipelnyti. Perparduodami patraukliomis kainomis, jie paprastai eksportuojami, o vėliau, tinkamai paruošti ir atnaujinti, grąžinami į apyvartą, kuriuos perka ne visada sąmoningi pirkėjai.
Labai tikėtina, kad panašus likimas laukia ir per Vokietijoje vykstančius potvynius apgadintų transporto priemonių. Todėl norintys įsigyti naudotą automobilį iš Vakarų turėtų būti ypač atsargūs artimiausiais mėnesiais, kad išvengtų nesėkmingo pirkimo. Po potvynio apgadinti automobiliai gali kelti nemažai problemų.
Automobilis po potvynio – defektai
Stiprų potvynį patyrusiems automobiliams gali kilti mechaninių ir elektrinių problemų. Komponentai, į kuriuos pateko vandens, ne visada veikia tinkamai.
Taip pat skaitykite: „Patarimai, ką daryti su užtvindytu automobiliu“.
Nors pats variklis, jei užliejimo metu jis neveikė, gana gerai toleruoja vandenį, pavarų dėžė to padaryti negali. Vanduo gali ypač pakenkti automatinėms pavarų dėžėms, tiksliau – jų mechatronikai.
Šiuolaikiniuose automobiliuose yra daug elektronikos, kuri labiausiai nukenčia dėl sąlyčio su drėgme. Užlieti moduliai ir laidai, net ir išdžiūvę, greitai koroduoja ir sukelia automobilio veikimo problemų. Ilgai panardinus į vandenį, korozija neabejotinai atsiras ir ant pakabos komponentų, važiuoklės ar stabdžių sistemos.
Kaip atpažinti automobilį po potvynio?
Atpažinti transporto priemonės istoriją po potvynio ne visada lengva. Taip yra todėl, kad specialistai žino, kaip pašalinti jos pėdsakus. Tačiau daugeliu atvejų yra požymių, kurie turėtų sukelti įtarimą.
Šlamo, purvo ar drėgmės pėdsakai tose vietose, kurios turėtų būti sausos, yra viena iš raudonų vėliavų. Taip pat ir pelėsių kvapas. Kelerių metų senumo ir gerai veikiančioje transporto priemonėje tokios situacijos neturėtų būti.
Taip pat galite apžiūrėti, ar po tarpikliais ar plastmasėmis nėra neįprastų purvo ar smėlio likučių. Vis dėlto apie galimą užliejimą daugiausiai sužinosite iš elektros sistemos.
Jei kas nors kelia susirūpinimą, verta pažvelgti į elektros prietaisų kontaktus. Po užliejimo jie bus surūdiję, o kartais šiose vietose net galime pamatyti vandens likučių.
Kaip apsisaugoti?
Jei kyla abejonių dėl neaiškios istorijos automobilio pirkimo, į sutartį visada galima įtraukti papildomą pastabą. Pakanka paprasto teiginio, pavyzdžiui: „Pardavėjas pareiškia, kad automobilis nebuvo užlietas“. Jei vėliau paaiškėja, kad taip nebuvo, klientas turi teisę grąžinti automobilį dėl jo neatitikimo sutarčiai.