Garsas sukiojant vairą arba drebėjimas yra gana dažnas reiškinys automobiliuose. Kas gali sukelti girgždėjimą arba drebėjimą sukant?
Didžioji dauguma automobilių, atsižvelgiant į jų konstrukcijos sudėtingumą ir neabejotinai sudėtingas sąlygas, kuriomis turi veikti jų komponentai, vis dar yra stebėtinai ilgaamžiai. Daugelio gamykloje į automobilius įmontuotų dalių dažnai nereikia keisti dešimtis tūkstančių, o kartais ir daugiau nei 100-150 000 kilometrų. Tačiau, kai „ateina jų laikas“, naudotojas dažnai pasmerkiamas pirkti abejotinos kokybės pakaitalus, kurių tarnavimo laikas nebebus toks pat kaip originalių dalių.
Beveik apie kiekvieną automobilio gedimą iš anksto praneša įvairūs simptomai. Tai yra gerai, nes savininkas sužino, kad dalis sugedo arba tiesiog viršijo numatytą tarnavimo laiką. Tada jis turi laiko pasirūpinti, kad automobilis būtų suremontuotas. Ignoruodami triukšmingus ar pastebimus gedimo požymius, tik pagilinsite problemą, o tai galiausiai reikš didesnę sąskaitą autoservisui. Vienas dažniausių įspėjamųjų ženklų yra garsas sukiojant vairą arba drebėjimas – tiek važiuojant, tiek stovint. Kokia gali būti girgždėjimo sukant vairą priežastis? Ar teks mokėti daug pinigų?
Garsas sukiojant vairą. Patikrinkite pakabą
Nuolatinis garsas sukiojant vairą labai dažnai reiškia, kad susidėvėjo viena iš daugelio automobilio pakabos dalių. Remiantis automobilių savininkų pranešimais apie girgždančius ar drebančius automobilius, dėl to dažnai kaltos susidėvėjusios stabilizatoriaus traukės. Laimei, tai nebrangūs komponentai, kuriuos, šiek tiek pasigailėjus ir įgudus, galima pakeisti patiems. Kitais atvejais nustatyta, kad kaltos metalinės-guminės valdymo svirčių įvorės. Šiuo atveju verta atkreipti dėmesį į tai, kad kai kuriuose automobiliuose šių įvorių negalima atskirai atsukti, todėl, sugedus įvorėms, reikia keisti visą valdymo svirtį (kurių automobiliuose su daugiapakope pakaba yra kelios kiekvienoje pusėje). Traškėjimas, girgždėjimas ar bet koks kitas garsas sukiojant vairą taip pat gali būti ženklas, kad sugedo amortizatoriaus guolis. Kartais šį simptomą gali sukelti ir sugedusi pakabos spyruoklė.
Traškėjimas sukant vairą stovint. Patikrinkite vairo sistemos būklę
Trikdantis girgždėjimas ar drebėjimas šalia ratų taip pat gali būti ašies šarnyrų gedimo ar nusidėvėjimo požymis. Šie šarnyrai paprastai gali atlaikyti nemažą susidėvėjimą, tačiau viena iš priežasčių yra nešvarumų patekimas per pažeistus CV šarnyrus. Pakeitus šarnyrą, vertėtų sumažinti staigaus įsibėgėjimo dažnumą (ypač sukant ratus) ir užtikrinti, kad automobilio ratai nebūtų per dideli. Kai kuriais atvejais, apie kuriuos pranešė naudotojai, dėl girgždėjimo ar drebėjimo labai susidėvėjo vairo mechanizmas, vairo stiprintuvo siurblys arba vairo krumpliaratis. Laimei, visais šiais atvejais priimtina ne pirkti naują komponentą, o jį restauruoti. Daugeliu atvejų šiuos garsus sukėlė, pavyzdžiui, nepakankamai priveržti varžtai, jungiantys važiuoklės ir vairo mechanizmo komponentus, arba susidėvėję trauklių antgaliai.
Girgždesys sukant – svarbu tiksliai nustatyti diagnozę
Kaip matote, daugelis automobilio vairo ar pakabos sistemos komponentų gali būti atsakingi už girgždesį ar drebėjimą sukant vairą. Nenuostabu, kad paprastam naudotojui bus sunku nustatyti problemos priežastį. Tiesą sakant, tikėtina, kad priežastį atskleis apsilankymas autoservise, kur mechanikas atliks išsamią visų „įtartinų“ komponentų diagnostiką. Todėl, jei pastebėjote, kad jūsų automobilyje kažkas girgžda ar dreba, neskubėkite nieko keisti, nes gedimas gali būti susijęs su visai kitais dalykais, nei manote.