„Toyota“, „Idemitsu Kosan“, „ENEOS“ ir „Mitsubishi Heavy Industries“ (MHI) tiria anglies dioksido neišskiriančių degalų, galinčių prisidėti prie transporto anglies dioksido išmetimo mažinimo, diegimą. Tikimasi, kad tokie degalai Japonijoje bus pradėti naudoti apie 2030 m. Ką šiuo metu žinome?
Anglies dioksido atžvilgiu neutralus kuras – tai toks kuras, kuris per visą savo gyvavimo ciklą mažina CO2 išmetimą. Tai įvairūs degalai – nuo sintetinių degalų (e. degalų), gaminamų naudojant vandenilį ir anglies dioksidą, iki biodegalų, gaminamų iš augalų, kurie fotosintezės metu absorbuoja CO2. Skystus degalus lengva transportuoti ir saugoti, todėl jie laikomi optimaliais energijos nešėjais.
Norint, kad klimatui neutralūs degalai būtų greitai naudojami, būtina bendradarbiauti su įvairioms pramonės šakoms atstovaujančiomis bendrovėmis, todėl „Toyota“, „Idemitsu Kosan„, „ENEOS“ ir „MHI“ jau pradėjo šios srities mokslinius tyrimus. Šios korporacijos kartu nagrinėja naujoviškų degalų ir įvairių sistemų, reikalingų jiems pateikti Japonijos rinkai, diegimo scenarijus ir tvarkaraščius. Šis darbas svarbus ir Japonijos energetinio saugumo požiūriu.
Šiuolaikinių degalų tyrimai yra „Toyota“ daugialypės anglies dioksido išmetimo mažinimo strategijos dalis. Koncernas jau daugelį metų investuoja į naujoviškas transmisijas, technologijas ir nulinės taršos degalus ir siekia sumažinti vidaus degimo variklius turinčių transporto priemonių išmetamo CO2 kiekį. Jau 2007 m. „Toyota“ Brazilijoje pristatė automobilį, kuris prireikus galėjo būti varomas ne tik tradiciniu benzinu, bet ir biodegalais. Korporacija svarsto galimybę kurti vidaus degimo variklius, naudojančius klimatui neutralius degalus ir skirtus elektrifikuotoms pavaroms
Naftos chemijos bendrovė „Idemitsu Kosan“, vadovaudamasi savo 2050 m. vizija, kurios tema – „Formuoti pokyčius“, planuoja, bendradarbiaudama su įvairiomis Japonijos ir užsienio suinteresuotosiomis šalimis, diegti ir platinti sintetinius degalus ir biodegalus. Japonijos naftos bendrovė ENEOS siekia užtikrinti stabilią prieigą prie energijos ir žaliavų ir kartu mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą naudodama vandenilį ir atsinaujinančiąją energiją bei kurdama klimatui neutralius degalus. Inžinerinės, elektros ir elektroninės įrangos gamyba užsiimanti „MHI“, vadovaudamasi deklaracija „MISSION NET ZERO“, užsibrėžė tikslą iki 2040 m. pasiekti anglies dioksido neutralumą. Korporacija kuria įvairius sprendimus, susijusius su anglies dioksido išmetimo mažinimu ir vandenilio technologijų diegimu.