Vieno iš Lenkijos rinkoje pirmaujančių gamintojų nealkoholinio alaus partijoje buvo rasta psichoaktyvios medžiagos. Jei išgėrę alkoholio jaučiatės geriau nei įprastai ir ką tik vairavote automobilį, nedelsdami sustokite ir perduokite vairą keleiviui. Tolesnis vairavimas gali baigtis katastrofa.
Šis alus yra „Żywiec“ 0,0% nealkoholinis alus, kuris dėl klaidos gamybos linijoje yra visai ne nealkoholinis alus, o paprastas lageris. Jame yra „Żywiec“ prekės ženklo alui būdingo alkoholio kiekio. Norėtume priminti, kad alkoholis yra kenksminga medžiaga, turinti narkotinį poveikį ir sukelianti alkoholinę intoksikaciją. Nors iš esmės šios medžiagos vartojimas yra leidžiamas, vairuoti apsvaigus nuo alkoholio draudžiama.
Dozė, dėl kurios viršijama nedidelė leistina riba (0,2 promilės gryno etanolio vairuotojo kraujyje yra leidžiama Lenkijoje), priklauso nuo kiekvieno žmogaus: yra daug žmonių, kurie viršija leistiną normą vos po vieno alaus. Išgėrus du alaus per trumpą laiką, pasiekiama apsvaigimo būsena, kuri yra pažeidimas vairuojant.
„Żywiec Group“ įspėja ir atsiprašo
Gamintojas savo interneto svetainėje paskelbė pareiškimą, kurį pateikiame visą:
Norėtume jus informuoti, kad siekdami užtikrinti mūsų vartotojų saugumą ir aukščiausią „Grupa Żywiec“ produktų kokybę, nusprendėme 2024 m. liepos 23 d. išimti iš rinkos nedidelę produkto „Żywiec Jasne Pełne Bottle 500 ml“ partiją. Šis sprendimas priimtas dėl netinkamo nurodyto butelio ženklinimo. Alaus etiketėje buvo nurodyta, kad alus yra nealkoholinis (Żywiec 0,0 %), o ne alaus etiketė su alkoholio kiekiu – Żywiec Jasne Pełne. Suklysta buvo tik pakuotės nugarėlėje esanti etiketė.
Minėtas defektas atsirado dėl klaidos gamybos linijoje. Tačiau atlikus išsamią analizę ir patikrinus stebėseną, iš karto patvirtinome, kad buvo paveikta ne daugiau kaip 1 000 alaus butelių. Tiksliai nustatėme nekokybiškų prekių kiekį, todėl informuojame, kad incidentas susijęs tik su nurodytu produktų skaičiumi.
Atsiprašome savo klientų ir verslo partnerių dėl šios situacijos. Tuo pačiu prašome nepirkti minėto produkto, o radus jį lentynoje informuoti parduotuvės darbuotojus. Jei nurodytas produktas jau buvo įsigytas, prašome kreiptis į parduotuvę, kurioje buvo įsigytas, arba į vartotojų pagalbos liniją (Nr. 801 540 450).
Užtikriname, kad dedame visas pastangas, kad šis nedidelis klaidingai paženklintų produktų skaičius būtų kuo greičiau pašalintas iš parduotuvių. Siekdami pašalinti minėtą klaidą, imamės papildomų korekcinių ir taisomųjų veiksmų, tarp kurių yra ir automatinės etikečių teisingumo kontrolės ant visų iš gamybos linijų išvežamų pakuočių tobulinimas. Kaip reikalauja įstatymai, apie tai taip pat buvo informuota Valstybinė sanitarijos inspekcija.
Kaip nustatyti, ar nealkoholiniame aluje yra alkoholio?
- Pagal skonį: skirtumas, žinoma, akivaizdus, tačiau praktiškai klaidos auka, gerdama „sugadintą“ alų, turi teisę manyti, kad gamintojas gerokai patobulino receptūrą ir dabar jo nealkoholinis alus yra būtent tokio skonio, kokio turėtų būti, netgi tobulo. Taigi šį būdą atmetame ir įspėjame: gali kilti noras įsigyti papildomų butelių
- Po veiksmo: jei pastebite, kad išsiplėtė vyzdžiai, padažnėjo širdies plakimas, įtartinai pagerėjo nuotaika ir norisi dar vieno alaus, vadinasi, tai gali būti tas pats.
- Pagal išvaizdą: tai gali būti sudėtinga – alus, net ir nealkoholinis, atrodo kaip alus.
Belieka tikėtis, kad 1 000 butelių alaus, paženklinto kaip nealkoholinis, net jei visi jie patektų į rinką ir būtų išgerti, būtų greitai suvirškinti ir nepadarytų didelės žalos. Gamintojas tikriausiai taip pat gali tikėtis pakantumo – ne taip, kaip tam tikras visame pasaulyje žinomas greito maisto gamintojas, kuriam kažkada buvo iškeltos didelės sumos ieškinių, kai paaiškėjo, kad į keptuvę, kurioje kepami vegetariškais vadinami traškučiai, buvo pridėta gyvulinių riebalų – dėl skonio….