Po kelias dienas trukusių derybų, kurios atrodė atsidūrusios aklavietėje, Vokietijos darbuotojų profsąjunga „IG Metall“ pasiekė susitarimą, kad būtų išvengta „Volkswagen“ gamyklų uždarymo, darbuotojų atleidimo ir darbo užmokesčio mažinimo.
Po daugiau nei 70 valandų trukusio derybų maratono IG Metall darbininkų sąjunga pasiekė susitarimą su automobilių gamintojo „Volkswagen“ vadovybe.
Pranešime spaudai „IG Metall“ rašė, kad susitarimas leis tvariai investuoti į automobilių gamintojo ateitį ir kartu sukurs perspektyvų jo darbuotojams ir jų šeimoms.
Pagal susitarimą dabar liks veikti visos 10 bendrovės gamyklų Vokietijoje, be to, pavyko išvengti darbuotojų atleidimo ir darbo užmokesčio mažinimo.
Iki 2030 m. privalomas atleidimas iš darbo buvo uždraustas, o į susitarimą įtrauktos nuostatos, kad iki 2030 m. „Volkswagen“ panaikins daugiau kaip 35 000 darbo vietų, išleisdama darbuotojus į ankstyvą pensiją ir išpirkdama jų darbo vietas.
Abi šalys taip pat susitarė peržiūrėti dešimtmečius galiojančią atlyginimų struktūrą.
Ankstesnėmis savaitėmis apie 100 000 „Volkswagen“ darbuotojų protestavo prieš įmonės vadovybės planą mažinti atlyginimus. Dabar „IG Metall“ teigia, kad be tokios masinės akcijos nebūtų pavykę sustabdyti bendrovės drastiškų išlaidų mažinimo planų įgyvendinimo.
Daniela Cavallo, „Volkswagen Group“ generalinės ir vietinės darbuotojų tarybos pirmininkė, komentavo: „Volkswagen Group“ generalinės ir vietinės darbuotojų tarybos pirmininkė: „Nebus uždaryta nė viena įmonė, niekas nebus atleistas iš darbo, o mūsų įmonės susitarimas dėl darbo užmokesčio bus užtikrintas ilgam laikui.“
„Nors yra kolektyvinių nuolaidų, neapsiribojančių mėnesinėmis pajamomis, jas atsveria solidarumu pagrįstas visų gamyklų išsaugojimas, įskaitant ateities perspektyvas, naujas darbo vietų garantijas iki 2030 m. pabaigos.“ Ji taip pat teigė, kad susitarimas parodė, jog bet kokie siūlomi pokyčiai „Volkswagen“, kurie prieštarauja darbuotojų valiai, yra pasmerkti žlugti.
Anksčiau „Volkwagen“ siekė atleisti tūkstančius Vokietijos darbuotojų, taip pat pirmą kartą šalyje uždaryti gamyklas ir kartu 10 proc. sumažinti darbo užmokestį. Bendrovė taip pat buvo užsibrėžusi tikslą sutaupyti apie 10 mlrd.
Automobilių pramonės milžinėje Vokietijoje dirba apie 120 000 darbuotojų. Porsche-Piëch šeima yra pagrindinė Vokietijos kontroliuojančiosios bendrovės „Porsche SE“ savininkė, kuri savo ruožtu yra kontrolinis „Volkswagen Group“ akcininkas.