Tinkamas automobilio naudojimas žiemą – tai ne tik padangų keitimas, akumuliatoriaus įkrovimas ir kruopštus sniego valymas prieš kelionę. Šiuo metų laiku nereikėtų pamiršti ir oro kondicionieriaus. Daugelį žmonių šis teiginys gali nustebinti, nes šis elementas dažniausiai siejamas su aukšta temperatūra. Tačiau jo nepaisymas gali lemti dideles išlaidas.
Geras vairuotojas prisimena oro kondicionierių žiemą
Daugeliui žmonių naudoti oro kondicionierių žiemą nėra prasmės, nes mums nereikia šalto oro – priešingai. Tad kam jį įjungti ir taip didinti degalų sąnaudas? Taigi jie paspaudžia įjungimo / išjungimo mygtuką ir išjungia sistemą keliems mėnesiams.
Priešingai nei manote, oro kondicionierius naudingas norint greitai atsikratyti drėgmės nuo langų. Tai lengva padaryti rudenį ir žiemą, ypač kai įstrigote spūstyje ir nesinori kvėpuoti išmetamosiomis dujomis – sistemos išjungimas dažnai baigiasi langų rūko susidarymu.
Tačiau net jei šiuo metu jums jo nereikia, bent kelis kartus per mėnesį bent kelioms minutėms turėtumėte įjungti oro kondicionierių. Taip yra todėl, kad sistemoje kartu su aušinimo skysčiu cirkuliuoja alyva, kuri sutepa sistemą ir pasižymi konservuojančiomis bei sandarinimo savybėmis. Jei to jai nesuteiksime, pavasarį oro kondicionierius gali atsisakyti mums tarnauti. Dėl tepalo trūkumo gali būti pažeistas kompresorius. Tai brangiausia visos oro kondicionavimo sistemos dalis, kurios remontas gali kainuoti labai brangiai.
Ar jūsų langai užšąla iš vidaus? Įjungę oro kondicionierių galėsite
Žiemą daugelis vairuotojų susiduria su problema, kai ant langų vidinės pusės atsiranda šerkšnas. Šis reiškinys atsiranda, kai automobilio salone yra daug drėgmės, o lauke šalta. Tuomet garai nusėda ant langų ir užšąla. Tokiu atveju priekinių stiklų grandymas yra nedėkinga užduotis, nes šerkšnas patenka ant prietaisų skydelio.
Šią problemą taip pat galima išspręsti naudojant oro kondicionierių. Įjungus oro kondicionierių oras salone išdžiūsta. Šią procedūrą pravartu reguliariai kartoti, kad ir žiemą, kai į automobilį ant batų prisinešame sniego.
Žiemos šaltis nuo oro kondicionieriaus. Ar tai įmanoma?
Kaip minėta, oro kondicionierius kartais naudingas žiemą, kad išdžiovintų automobilyje esantį orą, tačiau ir to negalima pervertinti. Per ilgai būnant nuolat kondicionuojamame automobilio salone gali išsausėti oda ir gleivinė, o tai gali sukelti viršutinių kvėpavimo takų infekcijas. Oro kondicionierius gali prisidėti prie peršalimo ir tokių simptomų, kaip gerklės skausmas, knarkimas, graužimas ir gerklės užkimimas, atsiradimo.
Ilgas valandas kondicionuojamame automobilio salone praleidžiantys žmonės dažnai susiduria su akių problemomis. Sausas oras išsausina akių junginę, todėl gali pasireikšti sausų akių sindromas – pernelyg didelis niežėjimas, deginimas ir šerpetojimas. Todėl tiek žiemą, tiek vasarą oro kondicionierių naudokite protingai, bet nepamirškite, kad, kaip ir bet kuriai kitai automobilio sudedamajai daliai, ilgalaikis nenaudojimas tiesiog kenkia.