Važinėjimas beveik tuščiu degalų baku arba pildymas iki kraštų – šie įpročiai gali atrodyti nekenksmingi, tačiau gali sukelti rimtų problemų jūsų automobiliui. Mechanikai išreiškė susirūpinimą dėl tokių veiksmų ir atkreipė dėmesį į galimą svarbiausių komponentų pažeidimą. Štai ką turėtų žinoti kiekvienas vairuotojas.
Vairavimo naudojant rezervinius degalus rizika
Daugumoje automobilių yra degalų matuoklis ir įspėjamoji mažo degalų kiekio lemputė (dažniausiai oranžinė), rodanti, kad laikas papildyti degalų atsargas. Nors automobilyje įmontuotas kompiuteris gali jus vilioti apytiksliu likusio nuvažiuojamo atstumo skaičiavimu, pasikliovimas degalų atsargomis gali turėti rimtų pasekmių.
- Kuro siurblio pažeidimas
Važiuojant beveik tuščiu baku, degalų siurblys dirba intensyviau, nes stengiasi įsiurbti degalų, todėl gali perkaisti ir galiausiai sugesti. Nors siurblio pakeitimas gali kainuoti nuo kelių šimtų iki daugiau nei tūkstančio eurų, dėl sugedusio siurblio sukeliamų kaskadinių padarinių remontas gali kainuoti dar brangiau. - Didesnis užteršimo pavojus
Ilgainiui degalų bako dugne gali susikaupti nuosėdų ir priemaišų. Važiuojant su rezerviniais degalais šios dalelės greičiausiai pateks į degalų sistemą, užkimš degalų filtrą ir gali sugadinti purkštukus arba aukšto slėgio degalų siurblį. - Kuro filtro nepriežiūra
Šiuolaikinėse transporto priemonėse įrengti degalų filtrai, kurie neleidžia teršalams patekti į variklį. Tačiau reguliariai nekeičiant filtro, ypač važiuojant su rezerviniais degalais, gali padidėti brangiai kainuojančių variklio pažeidimų rizika.
Ar pavojinga perpildyti baką?
Vyrauja nuomonė, kad degalų baką pripildžius „iki kraštų” galima pakenkti automobiliui. Nors mechanikai patvirtina, kad nedideli išsiliejimai perpildant baką paprastai sukelia tik nepatogumų, vis dar nerimaujama, kad gali būti pažeistas degalų garų kanistras (komponentas, kuris surenka ir apdoroja degalų garus). Tačiau ekspertai pažymi, kad šis pavojus yra minimalus, palyginti su pavojais, kylančiais važiuojant su tuščiu baku.
Ekspertų rekomendacijos
- Pirmenybė degalų techninei priežiūrai
Venkite laukti, kol užsidegs degalų trūkumo lemputė, kad galėtumėte papildyti degalų atsargas. Laikydami baką bent ketvirtadaliu pripildytą, mažiau apkrausite degalų siurblį ir sumažinsite teršalų patekimo į degalų sistemą riziką. - Reguliariai keiskite degalų filtrą
Reguliariai keisdami degalų filtrą aukštos kokybės gaminiu, užtikrinkite optimalų automobilio degalų sistemos veikimą. Tai ypač svarbu automobiliams, kuriems tenka važiuoti su rezerviniais degalais. - Saugokitės perpildymo
Nors perpildymas retai sukelia rimtą žalą, geriausia sustoti, kai siurblys išsijungia, kad išvengtumėte išsiliejimo ir nereikalingo automobilio garų valdymo sistemos nusidėvėjimo.
Nors retkarčiais važiuojant su atsarginėmis degalų atsargomis ar perpildytu baku gali atrodyti nereikšminga, pasikartojantys įpročiai gali lemti brangiai kainuojantį remontą ir pabloginti automobilio veikimą. Suprasdami šių pavojų mechaniką ir vadovaudamiesi ekspertų patarimais, galite užtikrinti, kad jūsų automobilis būtų geriausios būklės ir galėtų keliauti.