„Audi AG“ oficialiai įspėjo vartotojus dėl netikrų interneto svetainių, kuriose naudotos „Audi“ transporto priemonės siūlomos neįprastai mažomis kainomis. Ši problema yra pakankamai svarbi, kad ją būtų galima spręsti per prekės ženklo spaudos tarnybą, nes jau pranešta apie patvirtintus sukčiavimo atvejus.
Oficialiomis „Audi“ svetainėmis prisidengę suklastoti pasiūlymai
„Audi“ teigimu, sukčiai naudojasi svetainėmis, kurios imituoja oficialias „Audi“ platformas, kuriose yra autentiškai atrodanti grafika, transporto priemonių katalogai, telefono numeriai, el. pašto adresai ir net tariamų pardavėjų nuotraukos. Tikslas – įkalbėti pirkėjus sumokėti už neegzistuojančias transporto priemones.
„Šios suklastotos platformos sukurtos siekiant pritraukti potencialius klientus ir įtikinti juos mokėti už neegzistuojančias naudotas „Audi“ transporto priemones“, – teigiama „Audi“ pranešime spaudai.
Pagrindinė raudona vėliava: Nerealiai mažos kainos
Šie netikri pasiūlymai išsiskiria savo kainodara – transporto priemonės pateikiamos itin konkurencingomis kainomis, kurios atrodo pernelyg geros, kad būtų tikros. Gamintojo teigimu, tai įprasta taktika, naudojama siekiant pritraukti nieko neįtariančius pirkėjus.
Nukentėjusieji jau prarado pinigų
Šių sukčiavimo schemų aukomis jau tapo keletas asmenų. „Audi AG“ išreiškė apgailestavimą dėl šių incidentų ir ragina nukentėjusius klientus nedelsiant pranešti apie tokius sukčiavimo atvejus policijai. Pati bendrovė pateikė baudžiamąjį skundą ir tyrimo metu bendradarbiauja su valdžios institucijomis.
Tiriamos šalys ir didėjanti rizika
Kadangi iki šiol suklastotos svetainės pirmiausia buvo nukreiptos į Austrijos, Vokietijos ir Šveicarijos klientus. Tačiau didėja susirūpinimas, kad tokios sukčiavimo platformos netrukus gali išplisti ir į kitas šalis, įskaitant Lietuvą.
Kaip apsisaugoti perkant internetu
- Visada patikrinkite, ar transporto priemonė yra oficialioje atstovybėje.
- Atkreipkite dėmesį į kainas, kurios yra gerokai mažesnės už rinkos vertę.
- Patikrinkite svetainės autentiškumą – ieškokite SSL sertifikatų ir palyginkite domeną su oficialia „Audi“ naudotų automobilių svetaine.
- Susisiekite su pardavėju telefonu ir paprašykite vaizdo pokalbio arba įrodymo, kad automobilis egzistuoja.
- Niekada neatlikite mokėjimo prieš fiziškai apžiūrėdami transporto priemonę.
Nors pirkti naudotą automobilį internetu gali būti patogu, labai svarbu išlikti budriems. Jei pasiūlymas atrodo pernelyg geras, kad būtų tiesa, greičiausiai taip ir yra. Visada dukart patikrinkite pardavėjo autentiškumą ir venkite atlikti mokėjimus, jei nesate visiškai tikri, kad transporto priemonė egzistuoja ir yra patikimo pardavėjo rankose.
Ar susidūrėte su įtartinais naudotų automobilių skelbimais internete? Pasidalykite savo patirtimi komentaruose arba mūsų „Facebook“ puslapyje.