San Franciskas pradėjo naują greičio kontrolės iniciatyvą, o pirmieji duomenys rodo, kad reakcija yra dramatiška. Vos per mėnesį miestas išdavė daugiau nei 30 000 įspėjimų apie greičio viršijimą – vidutiniškai daugiau nei 1 000 per dieną, nors beveik pusė greičio matuoklių dar neveikia.
Masinis greičio matuoklių diegimas
Pagal San Francisko savivaldybės transporto agentūros (MTA) patvirtintą naują bandomąją programą rizikingose sankryžose įrengiami 33 automatiniai greičio matuokliai. Pirmieji 22 pradėjo veikti 2024 m. kovo 20 d. Iki balandžio pabaigos, remiantis MTA duomenimis, jie jau sukėlė daugiau kaip 30 000 įspėjimų. Tikimasi, kad netrukus pradės veikti likusios 11 kamerų.
Dėmesys pėsčiųjų saugumui
Šį žingsnį paskatino naujas Kalifornijos įstatymas ir pėsčiųjų saugumo šalininkų reikalavimai. Kameros buvo įrengtos prie mokyklų, parkų ir komercinių koridorių, ypač tose zonose, kuriose dažnai viršijamas greitis ir įvyksta daug susidūrimų. Vienas iš didžiausių taškų? Auksinių vartų parko pakraštys, kur po to, kai balandžio 22 d. pradėjo veikti šios kameros, buvo išduota pusė įspėjimų.
Nuo įspėjimų iki realių baudų
Šiuo metu programa yra bandomajame etape ir išduodami tik įspėjimai. Tačiau netrukus tai pasikeis. Kai programa pradės veikti visu pajėgumu, bus skiriamos realios baudos:
- 50 JAV dolerių už važiavimą 11-15 mylių per valandą viršijant leistiną greitį
- Didesni mokesčiai už didesnį viršijimą, iki 500 JAV dolerių už greitį, viršijantį 100 mylių per valandą
Vien maksimali bauda gali atrodyti kukli, ypač tokiame tankiame ir į avarijas linkusiame mieste kaip San Franciskas. Vis dėlto valdžios institucijos tikisi, kad pažeidimų skaičius sumažės, nes vairuotojai geriau supras, kad reikia laikytis taisyklių.
Didelis poveikis nuo mažos pradžios
Nepaisant to, kad programa dar tik pradedama įgyvendinti, jau dabar matyti ženklų, kad ji keičia vairuotojų elgesį. Pareigūnai tikisi, kad šios kameros sumažins sužeidimų ir mirčių skaičių San Francisko keliuose, ypač pažeidžiamose pėsčiųjų zonose.
Kokia jūsų nuomonė? Ar greičio matuokliai turėtų būti plačiau naudojami miestuose, siekiant pagerinti saugumą? Pasidalykite savo nuomone komentaruose arba socialiniuose tinkluose.