„Google“ žemėlapiai nebėra tik navigacijos įrankis – jie tapo galingu pagalbininku vairuotojams, norintiems išvengti baudų už greičio viršijimą ir sužinoti apie kelio sąlygas. Įdiegus greičio stebėjimo realiuoju laiku funkciją ir greičio apribojimų indikatorius, „Google Maps“ vairuotojams visoje Europoje ir už jos ribų dabar yra naudingesnė nei bet kada anksčiau.
Greičio apribojimai ir greičio stebėjimas realiuoju laiku
Nuo 2023 m. „Google“ žemėlapiuose siūloma funkcija, rodanti dabartinį jūsų transporto priemonės greitį ir kelyje, kuriuo važiuojate, galiojantį greičio apribojimą. Greitis stebimas naudojant GPS, o apribojimas rodomas kaip maža ženklo piktograma navigacijos ekrane. Jei viršijate ribą, greičio indikatorius nusidažo raudonai ir apie tai įspėja realiuoju laiku. Ši funkcija ypač naudinga važiuojant nepažįstamomis vietovėmis.
Kaip įjungti funkciją
Kad galėtumėte naudotis greičio rodymo ir įspėjimo apie ribą funkcijomis, įsitikinkite, kad jūsų „Google Maps“ programa yra atnaujinta. Tada eikite į navigacijos nustatymus ir įjunkite parinktis „Greičio matuoklis“ ir „Greičio apribojimai“. Jei jos nerodomos, gali būti, kad jūsų regione jos dar nepalaikomos.
Įspėjimai apie eismo įvykius ir greičio matuoklius
„Google Maps“ taip pat įspėja vairuotojus apie eismo įvykius, kelio darbus, spūstis ir policijos kontrolės postus. Šiuos įspėjimus pateikia kiti naudotojai, o vairuotojai, važiuodami pro vietą, apie kurią pranešama, juos gali patvirtinti arba atmesti. Šis interaktyvumas padeda padidinti tikslumą ir visų naudotojų saugumą keliuose.
Fiksuoti ir mobilieji greičio matuokliai
Planuodami maršrutą naudotojai matys oranžines piktogramas, žyminčias stacionarius greičio matuoklius, ir mėlynas piktogramas, žyminčias mobiliuosius greičio matuoklius. Šie indikatoriai padeda vairuotojams išlikti budriems ir atitinkamai pritaikyti greitį, kad išvengtų baudų.
Teisiniai apribojimai tam tikrose šalyse
Nors šios funkcijos yra labai naudingos tokiose šalyse kaip Lietuva ir Lenkija, jų naudojimas ne visur yra teisėtas. Pavyzdžiui, Vokietijoje Kelių eismo taisyklių (StVO) 23 straipsnio 1c dalyje aiškiai uždrausta naudoti įrenginius ar programėles, įspėjančias vairuotojus apie greičio gaudykles ar policijos kontrolę.
Kokios baudos gresia?
Vokietijos valdžios institucijos gali nubausti vairuotojus, kurie naudojasi tokiomis funkcijomis – net jei programėlė aktyviai neperspėja, bet gali tai daryti. Tiesą sakant, Vokietijoje neteisėta ne tik naudotis radarų aptikimo programėlėmis; už prietaiso su įjungtomis šiomis funkcijomis nešiojimąsi taip pat gali būti baudžiama. Keliuose Vokietijos teismų sprendimuose patvirtinta, kad tai apima ir tokias programėles kaip „Google Maps“, kai jos naudojamos tokiais tikslais.
Kaip laikytis reikalavimų vairuojant užsienyje
Jeigu važiuojate per tokias šalis kaip Vokietija, geriausia programėlės nustatymuose išjungti radarų ir policijos kontrolės įspėjimo funkcijas. Taip elgdamiesi galite išvengti teisinių problemų policijos patikrinimo metu ir įrodyti, kad ši funkcija jūsų telefone nėra aktyvi.
„Google Maps“ toliau tobulėja ir tampa patikimu vairuotojams skirtu įrankiu. Nuo tiesioginio greičio stebėjimo iki įspėjimų apie eismo sąlygas ir radarų perspėjimų – jis teikia svarbią informaciją, kuri padeda pagerinti saugumą ir išvengti baudų. Tačiau, norėdami atsakingai naudotis šiomis funkcijomis, naudotojai turi būti informuoti apie vietos įstatymus. Jei planuojate kelionę į užsienį, dukart patikrinkite, kas yra teisėta šalyje, į kurią vykstate, ir vairuokite saugiai.
Ar naudojotės „Google“ žemėlapiais, kad išvengtumėte baudų arba aptiktumėte pavojų kelyje? Pasidalykite savo patirtimi toliau esančiuose komentaruose!