Liepos 2-ąją Vilniuje ir jo apylinkėse užfiksuoti keli nusikalstami įvykiai: nuo tūkstantinių nuostolių dėl pavogtų automobilių dalių iki pavojingo vairavimo neblaiviems. Visiems atvejams pradėti ikiteisminiai tyrimai.
Dvi vagystės Žirmūnuose – taikytasi į „Audi“ ir „Toyota“
Apie 10 val. ryto, automobilių stovėjimo aikštelėje Žirmūnų gatvėje, pastebėta, kad sugadinti „Audi A4“ grotelių laikikliai, o iš transporto priemonės pavogtas vadinamasis distronikas – priekinis atstumo jutiklis. Nuostolis siekia apie 1080 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str. 1 d.
Vos po pusvalandžio tame pačiame rajone buvo pastebėta, kad pavogti „Toyota Prius Plus“ priekiniai posūkių žibintai. Savininko patirti nuostoliai – 1000 eurų. Policija pradėjo antrą tyrimą pagal tą patį straipsnį.
Ekspertas: saugokite brangius išorinius komponentus
Automobilių saugumo specialistas Tomas Vaitiekūnas įspėja: „Tokie komponentai kaip radarai ar LED žibintai – brangūs, o jų apsauga nuo fizinio poveikio dažnai nepakankama. Jie tampa lengvu taikiniu vagišiams.“
- Stenkitės parkuoti apšviestose ir stebimose vietose
- Naudokite apsauginius varžtus priekinėms dalims
- Įsirenkite vaizdo stebėjimo kameras ar vaizdo registratorius
- Pastebėję įtartiną veiklą – iš karto praneškite policijai
Neblaivūs vairuotojai – vienas Dieveniškėse, kita Rastinėnuose
Apie 18 val. 26 min. Šalčininkų rajone, Dieveniškėse, Vilniaus gatvėje, sustabdytas „VW Touran“ vairuotojas (gim. 1964 m.), kurio girtumo lygis siekė 1,56 promilės. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281¹ str. 1 d.
Po keliolikos minučių, apie 18 val. 41 min., Vilniaus rajone, Rastinėnų kaime, Malūnų ir Rastinėnų gatvių sankryžoje, sustabdyta neblaivi „Toyota Yaris“ vairuotoja (gim. 1970 m.). Moteriai nustatytas 1,90 promilės girtumas. Ir šiuo atveju pradėtas tyrimas pagal tą patį Baudžiamojo kodekso straipsnį.
Ką numato įstatymai už vairavimą neblaiviam?
Lietuvoje nustatyta, kad vairavimas esant 1,5 promilės ar didesniam girtumui laikomas nusikaltimu. Už tai gresia ne tik teisės vairuoti atėmimas, bet ir baudžiamoji atsakomybė – baudos, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.
Policija nuolat vykdo reidus ir tikrina vairuotojų blaivumą tiek miestuose, tiek užmiesčio keliuose. Atsakomybė – neišvengiama.
Kaip apsaugoti savo automobilį ir bendruomenę?
Nors ne viską galima numatyti, bet prevencija ir bendruomeniškumas gali reikšmingai sumažinti riziką:
- Stebėkite aplinką ir praneškite apie įtartiną veiklą
- Naudokitės saugiomis, stebimomis parkavimo aikštelėmis
- Įdiekite signalizaciją ir GPS sekimo įrenginius
- Prisijunkite prie vietinių bendruomenių ar kaimynų grupių
Ar esate susidūrę su panašia situacija? Parašykite komentaruose!