Kiekvienas automobilio savininkas svajoja apie patikimą variklį, kuris tarnautų daugelį metų ir nereikalautų brangaus remonto. Automobilio variklio ilgaamžiškumas tiesiogiai priklauso nuo tinkamos priežiūros ir protingo naudojimo. Pateikiame devynis svarbiausius patarimus, kaip išlaikyti puikią variklio būklę ir ilgainiui sutaupyti laiko bei pinigų.
1. Reguliariai tikrinkite paskirstymo diržą arba grandinę
Didelį pavojų jūsų varikliui kelia alkūninio ir skirstymo velenų nesutapimas, dėl kurio vožtuvai gali susidurti su stūmokliais. Tokių problemų paprastai kyla dėl susidėvėjusių paskirstymo diržų arba grandinių. Diržus reikėtų keisti dažniau, nei rekomenduoja gamintojas, ypač esant sudėtingoms važiavimo sąlygoms. Grandinės tarnauja ilgiau, tačiau laikui bėgant gali išsitempti ir sukelti rimtų pažeidimų.
2. Laiku pakeiskite uždegimo žvakes
Senos uždegimo žvakės gali sutrikdyti variklio veikimą, perkrauti uždegimo ritę ir sugadinti katalizatorių. Įtrūkus keraminiam izoliatoriui, jo fragmentai gali patekti į cilindrus ir pažeisti stūmoklius bei vožtuvus. Reguliarus uždegimo žvakių keitimas padeda išvengti šių brangiai kainuojančių problemų.
3. Stebėkite katalizatorių
Dėl katalizinio konverterio pažeidimų į variklį gali patekti nuolaužų, dėl kurių pagreitėja stūmoklių susidėvėjimas. Ši problema paaštrėja, kai naudojami prastos kokybės degalai. Reguliarus endoskopinis konverterio tikrinimas gali anksti nustatyti problemas ir užkirsti kelią dideliems pažeidimams.
4. Dažnai keiskite variklio alyvą
Variklio alyva labai svarbi apsaugant variklio dalis nuo susidėvėjimo. Laikykitės automobilio gamintojo nustatytų alyvos keitimo intervalų, o jei važinėjate sudėtingomis sąlygomis, apsvarstykite galimybę keisti alyvą dar dažniau. Visada naudokite jūsų automobiliui pritaikytą aukštos kokybės alyvą.
5. Naudokite aukštos kokybės degalus
Dėl nekokybiškų degalų gali susidaryti anglies nuosėdų, užsikimšti purkštukai ir greitai susidėvėti katalizatorius. Norėdami išlaikyti variklio veikimą ir ilgaamžiškumą, rinkitės patikimas degalines ir venkite nekokybiškų degalų tiekėjų.
6. Užkirskite kelią perkaitimui
Perkaitimas gali smarkiai sutrumpinti variklio tarnavimo laiką. Reguliariai tikrinkite aušinimo skysčio lygį, radiatorių ir termostatą. Nedelsdami spręskite bet kokias problemas, jei variklio temperatūra pakyla aukščiau normos.
7. Reguliariai keiskite oro filtrą
Nešvarus oro filtras riboja oro srautą, todėl mažėja variklio efektyvumas, didėja degalų sąnaudos ir variklis patiria įtampą. Reguliarus keitimas apsaugo nuo ankstyvo variklio nusidėvėjimo ir sumažina degalų sąnaudas.
8. Važiuokite sklandžiai
Agresyvus vairavimas, staigus greitėjimas, dažnas stabdymas ir dideli variklio sūkių dažniai greitina variklio nusidėvėjimą. Sklandus vairavimas pailgina variklio tarnavimo laiką, padidina degalų ekonomiją ir sumažina techninės priežiūros išlaidas.
9. Reguliariai atlikite diagnostiką
Reguliari diagnostika padeda aptikti nedideles problemas, kol jos neperaugo į rimtas. Niekada neignoruokite kontrolinės variklio lemputės; dažnai tikrinkite uždegimo sistemą, degalų sistemą ir jutiklius.
Laikydamiesi šių paprastų, bet veiksmingų rekomendacijų, užtikrinsite, kad jūsų automobilio variklis ilgus metus išliktų patikimas ir efektyvus. Atminkite, kad prevencinė priežiūra kainuoja gerokai mažiau nei remontas.
Ar kada nors dėl šių patarimų nepaisymo patyrėte netikėtų variklio gedimų? Pasidalykite savo istorija komentaruose!