Daugelis vairuotojų šventai laikosi gamintojų rekomenduojamo 10 000-15 000 km alyvos keitimo intervalo, nes mano, kad tai yra raktas į sveiką variklį. Tačiau patyrę mechanikai teigia, kad toks požiūris gali netikti visoms transporto priemonėms, ypač važiuojant atšiauriomis sąlygomis. Ekspertai įspėja, kad vien tik kilometražo laikymasis gali kelti pavojų jūsų varikliui.
Kodėl alyvos keitimas pagal ridą gali būti klaidinantis
Pasak ekspertų, tikrasis veiksnys, turintis įtakos alyvos naudojimo trukmei, yra ne tik nuvažiuotas atstumas, bet ir variklio darbo valandos. Miestuose automobiliai daug laiko praleidžia eisme tuščiąja eiga, per kurį variklis vis dar veikia, bet kilometražo skaitiklis beveik nejuda. Tai reiškia, kad alyva dirba daug intensyviau, nei rodo rida.
Naujesniuose automobiliuose gali būti įmontuoti valandų skaitikliai variklio darbo laikui sekti, bet jei jūsų automobilyje jų nėra, galite įsidiegti išorinį prietaisą, kad galėtumėte stebėti variklio darbo laiką.
Paslėpti ilgesnių alyvos keitimo intervalų pavojai
Jei važinėjate mieste, kuriame dažnai vyksta eismas su sustojimais ir sustojimais, alyva gali suirti greičiau nei tikėtasi. Kiti veiksniai, kurie pagreitina alyvos gedimą, yra šie:
- Ekstremalios temperatūros – šaltas užvedimas žiemą ir aukšta variklio temperatūra vasarą gali sumažinti alyvos efektyvumą.
- Varikliai su turbokompresoriumi – mažesni varikliai su turbokompresoriumi veikia aukštesnėje temperatūroje, todėl greičiau suyra alyvos molekulės.
- Paslėpti nutekėjimai – alyvos nutekėjimai gali likti nepastebėti, todėl laikui bėgant variklis gali sugesti.
Kaip dažnai turėtumėte keisti alyvą?
Specialistai rekomenduoja sutrumpinti alyvos keitimo intervalą iki 7500-10 000 km, jei važinėjate sudėtingomis sąlygomis, pavyzdžiui, dažnai važinėjate mieste, ekstremaliomis oro sąlygomis arba naudojate variklį su turbokompresoriumi. Kai kurie specialistai netgi siūlo pereiti prie alyvos keitimo sistemos, pagrįstos valandomis, užtikrinančios, kad alyvą pakeisite tinkamu laiku, nepriklausomai nuo ridos.
Reguliarus alyvos keitimas ne tik prailgina variklio tarnavimo laiką, bet ir padeda išvengti brangiai kainuojančio remonto, kurį sukelia nuosėdų kaupimasis ir tepimo gedimai.
Kokia yra jūsų alyvos keitimo tvarka?
Ar laikotės gamintojo rekomendacijų, ar pakeitėte alyvos keitimo dažnumą atsižvelgdami į savo vairavimo įpročius? Pasidalykite savo mintimis toliau esančiuose komentaruose!