Žiemos rytai vairuotojams gali pateikti daug nemalonių staigmenų. Viena iš jų – užšalęs degalų bako dangtelis – problema, kuri ypač vargina, kai tik ruošiatės įsipilti degalų. Laimei, yra veiksmingų būdų, kaip kovoti su šia žiemos bėda.
Šią problemą ypač gerai žino lauke stovinčių automobilių savininkai, ypač jei per akimirką neatidumo, pavyzdžiui, nuplovę automobilį, paliko jį šaltai per naktį. Būtent per didelius šalčius arba lyjant šalčiui drėgmė gali prasiskverbti į degalų sklendės mechanizmą ir užšalti, veiksmingai užblokuodama prieigą prie degalų bako. Kartais tai pasireiškia visišku sklendės užblokavimu, kartais ją galime šiek tiek atidaryti, tačiau mechanizmas neleidžia visiškai atsidaryti.
Kaip atidaryti užšalusį degalų baką?
Prieš važiuodami į degalinę patikrinkite, kaip veikia sklendė. Jei paaiškėtų, kad ji užšalusi, yra keletas patikrintų sprendimų. Pirmasis ir kartu akivaizdžiausias būdas yra pastatyti automobilį į šildomą garažą arba požeminę automobilių stovėjimo aikštelę – vos 15-20 minučių teigiamoje temperatūroje gali pakakti problemai išspręsti. Jei patys neturite garažo, galite nuvažiuoti, pavyzdžiui, į prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelę – jei ji yra po žeme, temperatūra ten visada aukštesnė nei lauke.
Jei yra elektra, galime naudoti plaukų džiovintuvą, nukreipdami šiltą orą į atlenkimo kraštus. Svarbu naudoti žemiausią temperatūrą ir laikytis pakankamo atstumo nuo dažų. Rinkoje taip pat yra profesionalių preparatų, skirtų spynelėms ir mechanizmams atitirpinti – tokį verta turėti bagažinėje, ypač žiemą. Šiuo atveju problemą turėtų išspręsti paprasčiausias langų ar spynų atitirpintuvas. Tereikia užpurkšti nedidelį kiekį preparato ant sklendės vietos ir kurį laiką palaukti, kol mechanizmas „išsijudins“.
Prieš žiemos sezoną verta apsaugoti mechanizmą tinkamu preparatu. Geriausiai tinka silikoniniai produktai, nes jie nepažeidžia sandariklių ir yra saugūs dažams. Būtent tokį pavojų, bent jau mechanikų teigimu, kelia populiariojo WD-40 naudojimas.
Taip pat patartina reguliariai nuvalyti sklendę po automobilio plovimo, kad mechanizme neliktų drėgmės. Tokiu būdu, net ir palikus šviežiai nuplautą automobilį po plovimo šaltyje, degalų sklendę bus galima atidaryti be jokių problemų.
Užšalusi degalų bako sklendė – ko vengti?
Susidūrus su užšalusia sklende, reikia vengti tam tikrų veiksmų. Bandydami atidaryti sklendę, nenaudokite pernelyg didelės jėgos, nepilkite ant jos verdančio vandens (temperatūrų skirtumas gali pažeisti dažus ir mechanizmą), nenaudokite įrankių sklendei ardyti (gresia ilgalaikis pažeidimas) ir nenaudokite nežinomų cheminių medžiagų, kurios gali reaguoti su dažais.
Verta prisiminti, kad žiemą automobilį geriau pildyti, kai bakas dar pilnas bent 25 proc. Tai suteiks saugumo atsargą, jei dangtelis užšaltų. Taip pat verta automobilyje laikyti nedidelį buteliuką atitirpinimo priemonės – kaina nedidelė, bet ji gali išgelbėti krizinėje situacijoje.