Technologijos keičia mūsų vairavimo būdą – nuo pažangių saugos sistemų iki energiją taupančių variklių. Tačiau daugelis vairavimo įpročių išlaikė laiko išbandymą. Vieni iš jų išlieka naudingi, kiti, tobulėjant šiuolaikinėms transporto priemonėms, tapo pasenę ar net žalingi. Štai ką sako ekspertai apie tai, kurie seni vairavimo įpročiai vis dar naudingi, o kurių reikėtų atsisakyti.
Naudingi vairavimo įpročiai, kurie vis dar veikia
1. Priekinio stiklo valytuvų pakėlimas žiemą
Palikdami priekinio stiklo valytuvus per naktį, kai temperatūra yra žema, išvengsite jų prilipimo prie stiklo ir sugadinimo. Tačiau, užuot jėga traukę juos užšalus, naudokite įmontuotas atitirpinimo sistemas, kad jie palaipsniui sušiltų.
2. Tinkama buksyravimo technika
Daugelyje kelių leidžiama vilkti lanksčiu lynu, tačiau tam reikia įgūdžių. Vairuotojai turi lėtai greitėti, išlaikyti vilkimo lyno įtempimą ir švelniai stabdyti, kad išvengtų susidūrimo ar transporto priemonės apgadinimo. Jei nesate tikri, saugiau kviesti pagalbą kelyje.
3. Variklio šildymas, bet ne per ilgai
Šiuolaikiniams automobiliams nereikia ilgai dirbti laisvąja eiga, kad įšiltų. Pakanka trumpai palaukti 30 sekundžių prieš važiuojant vidutiniu greičiu, kad variklis greičiau pasiektų optimalią temperatūrą, nei stovint automobiliui.
Pasenę įpročiai, kurių reikėtų vengti
4. Akumuliatoriaus atjungimas nakčiai
Šiuolaikinėse transporto priemonėse įdiegtos pažangios energijos valdymo sistemos, todėl dažnai atjungiant akumuliatorių gali sutrikti elektroninių komponentų veikimas. Gerai prižiūrimas akumuliatorius turėtų patikimai veikti net -20 °C temperatūroje. Jei jūsų akumuliatorius blogai veikia esant -5 °C temperatūrai, gali būti, kad atėjo laikas jį pakeisti.
5. Kartono uždėjimas ant radiatoriaus
Senesnėse transporto priemonėse žiemą buvo naudinga uždengti radiatorių, tačiau šiuolaikiniuose automobiliuose įrengtos veiksmingos aušinimo sistemos, kurios automatiškai reguliuoja variklio temperatūrą. Radiatoriaus užblokavimas iš tikrųjų gali sukelti perkaitimą, o ne padėti greičiau sušilti automobiliui.
6. Namų muilo naudojimas siekiant išvengti langų rasojimo
Kai kurie vairuotojai vis dar tepa priekinį stiklą muilu arba skutimosi kremu, kad išvengtų aprasojimo. Tačiau naudojant oro kondicionavimo sistemą kur kas veiksmingiau kontroliuojama drėgmė transporto priemonės viduje.
7. Smėlio ir druskos maišo vežiojimas bagažinėje
Kadaise tai buvo triukas, skirtas pagerinti galiniais ratais varomų automobilių sukibimą su ledu. Šiais laikais daugumoje automobilių yra traukos kontrolės sistemos (TCS), todėl papildomo svorio nereikia.
8. Žibalo įpilimas į dyzelinius degalus
Prieš kelis dešimtmečius žibalo maišymas į dyzeliną padėjo išvengti degalų užšalimo. Tačiau šiuolaikiniame dyzeline jau yra užšalimą stabdančių priedų, o įpylus žibalo galima sugadinti brangius išmetamųjų teršalų kontrolės komponentus, tokius kaip katalizatoriai ir kietųjų dalelių filtrai.
Technologijos ir toliau keičia mūsų vairavimo būdą, todėl kai kurie seni įpročiai tampa nebereikalingi. Tokie būdai kaip valytuvų pakėlimas ir tinkami vilkimo būdai išlieka naudingi, tačiau kiti, pavyzdžiui, akumuliatorių atjungimas ar radiatorių blokavimas, gali padaryti daugiau žalos nei naudos.
Kokių senų vairavimo įpročių vis dar laikotės? Pasidalykite savo mintimis komentaruose!