Šį savaitgalį per Jungtines Valstijas ritosi protestų banga, nukreipta prieš milijardierių Eloną Muską ir jo dalyvavimą D. Trumpo administracijos vykdomame radikaliame federalinės vyriausybės mažinime. Niujorke per karštą demonstraciją prie „Tesla“ atstovybės buvo suimti devyni asmenys, nes šimtai žmonių mitingavo prieš tai, ką jie vadina pavojingu valdžios konsolidavimu.
Kodėl protestuotojai taikosi į Muską?
Turtingiausias pasaulio žmogus Elonas Muskas tapo pagrindine D. Trumpo administracijos agresyvaus siekio mažinti JAV vyriausybę figūra. Būdamas naujai įsteigto Vyriausybės efektyvumo departamento (DOGE) vadovas, E. Muskas prižiūrėjo, kad nuo D. Trumpo inauguracijos sausio 20 d. būtų atleista daugiau kaip 100 000 federalinių darbuotojų. Daugelis šių panaikintų darbo vietų apima pagrindines viešojo saugumo, mokslinių tyrimų ir infrastruktūros valdymo pozicijas.
Kai kurios agentūros netgi buvo priverstos iš naujo įdarbinti svarbiausius darbuotojus, įskaitant branduolinio saugumo darbuotojus, paukščių gripo tyrėjus ir elektros tinklų operatorius, nes dėl staigaus atleidimo iš darbo kilo visuotinis pasipiktinimas.
Protestuotojai imasi veiksmų visoje šalyje
Judėjimas „Tesla Takedown“ greitai įgavo pagreitį, demonstracijos vyko tokiuose miestuose kaip Džeksonvilis (Florida) ir Tusonas (Arizona). Protestuotojai užplūdo „Tesla“ salonus, blokuodami įėjimus, trikdydami eismą ir laikydami plakatus su tokiais šūkiais kaip „Sudegink ‚Tesla‘: Diktatorių JAV nebus“ ir ‚Diktatorių JAV nebus‘.
Judėjimo organizatoriai, kurie ragino žmones boikotuoti „Tesla“ akcijas ir prisijungti prie piketų, mano, kad išpuolis prieš Musko finansinę imperiją tiesiogiai susilpnins administracijos darbotvarkę.
„Musko atskyrimas nuo „Tesla“ būtų reikšmingas smūgis šiai administracijai ir jos prerogatyvoms, nes tai būtų smūgis tam, kas jiems brangiausia: pinigams ir valdžiai“, – žurnale ‚Rolling Stone‘ rašė režisierius ir aktyvistas Alexas Winteris. Vinteris, aštrus Musko kritikas, aktyviai organizuoja protestus per socialinę žiniasklaidą.
Kas toliau laukia Musko ir „Tesla“?
Nei „Tesla“, nei Baltieji rūmai neatsakė į šią kontroversiją, tačiau nepanašu, kad reakcija greitai išnyks. Apytikriai 2,3 mln. federalinių darbuotojų, todėl nuolatinis darbo vietų mažinimas gali ir toliau kelti neramumus, ypač jei pradės prastėti svarbiausių paslaugų teikimas.
„Tesla“ dėl protestų gali kilti problemų, nes neigiamos visuomenės nuotaikos gali paveikti pardavimus, akcijų vertę ir investuotojų pasitikėjimą. Nors E. Muskas tebėra įtakinga figūra, didėjantis pasipriešinimas rodo, kad jo vaidmuo vyriausybės restruktūrizavime toli gražu nėra visuotinai priimtinas.
Ką manote?
Ar tokie milijardieriai kaip Elonas Muskas turėtų turėti galią daryti įtaką vyriausybės restruktūrizavimui? Ar šie protestai pagrįsti, ar E. Muskas tiesiog daro tai, kas būtina efektyvumui didinti?
Praneškite mums savo mintis komentaruose!