Jei ieškote naudoto automobilio, turėtumėte vadovautis naujausia TUV patikimumo ataskaita. Vokietijos techninės apžiūros asociacija (TUV), remdamasi privalomosios techninės apžiūros duomenimis, kasmet skelbia patikimiausių ir mažiausiai patikimų transporto priemonių reitingą. Šių metų rezultatai ypač nustebino – „Tesla Model 3“ atsidūrė tarp prasčiausiai pasirodžiusių automobilių, todėl kyla klausimų dėl ilgalaikio šio prekės ženklo patikimumo.
Kurie automobiliai yra patikimiausi?
Tiems, kurie ieško ilgaamžiškumo ir be rūpesčių eksploatuojamų automobilių, geriausiuose reitinguose dominuoja japoniški ir vokiški automobiliai. Pateikiame 10 patikimiausių jaunesnių nei 3 metų amžiaus automobilių, kaip teigiama ataskaitoje:
- Honda Jazz – 2.4% defektų lygis
- VW Golf Sportsvan – 2.5%
- Audi Q2 – 2.6%
- Porsche 911 Carrera – 2.6%
- Mitsubishi ASX – 2.7%
- Mercedes B-Class – 2.9%
- VW T-Roc – 2.9%
- Mercedes GLC – 3.3%
- VW e-Golf – 3.4%
- Hyundai Tucson & Suzuki Vitara – 3.5%
Šie modeliai išsiskiria aukšta surinkimo kokybe, mažu defektų skaičiumi ir patikima inžinerija. Jei svarstote galimybę įsigyti naudotą automobilį, tikėtina, kad laikui bėgant šias transporto priemones reikės mažiau remontuoti ir jų priežiūra kainuos mažiau.
Smūgis „Tesla“ reputacijai
„Tesla“ dažnai laikoma elektrinio mobilumo pradininke, tačiau šių metų TUV ataskaitoje pasakojama kitokia istorija. Tesla Model 3 atsidūrė tarp problematiškiausių transporto priemonių – tarp 3 metų senumo modelių buvo 14,2 proc. defektų. Senesnių „Tesla“ modelių padėtis dar blogesnė – 5 metų senumo „Model 3“ gedimų rodiklis buvo grėsmingas – 19,7 %.
Kodėl „Tesla“ patiria sunkumų? Ekspertai nurodo kelias pagrindines priežastis:
- Surinkimo kokybės neatitikimai – „Tesla“ sulaukė daugybės skundų dėl skydų tarpų, dažymo problemų ir programinės įrangos trikdžių.
- Brangus ir lėtas remontas – skirtingai nei tradicinių automobilių gamintojų, „Tesla“ techninės priežiūros tinklas dar tik kuriamas, todėl remontas yra brangus ir užtrunka ilgai.
- Akumuliatoriaus ir elektronikos problemos – kai kurie savininkai praneša apie blogėjantį akumuliatoriaus veikimą ir netikėtus „Tesla“ pažangios programinės įrangos gedimus.
Tai gali būti rimtas įspėjimas potencialiems pirkėjams, ieškantiems naudoto „Tesla“ automobilio. Kitaip nei tradiciniai automobilių gamintojai, „Tesla“ neturi plačios trečiųjų šalių remonto ekosistemos, o tai reiškia, kad remontas gali būti brangus ir sudėtingas.
Blogiausių rezultatų pasiekę automobiliai
Nors „Tesla“ netikėtai pateko į reitingą, kai kurie gerai žinomi vardai ir toliau patiria sunkumų. Čia pateikiami blogiausi jaunesni nei 3 metų automobiliai pagal defektų skaičių:
- Tesla Model 3 – 14.2%
- Ford Mondeo – 13.2%
- Skoda Scala – 11.8%
- Ford S-Max ir Skoda Superb – 11.3%
- Ford Focus – 10.6%
- Opel Crossland ir VW Caddy – 10.4%
Tuo tarpu penkerių metų senumo automobilių sąrašo apačioje dominavo „Dacia“ modeliai, kurių gedimų dažnumas buvo didelis daugelyje modelių.
Ką tai reiškia pirkėjams
TUV ataskaita yra labai svarbus vadovas visiems, kurie svarsto galimybę įsigyti naudotą automobilį, ypač Lietuvoje ir kitose Europos rinkose, kur importuoti naudoti automobiliai yra labai populiarūs. Jei renkatės patikimą naudotą automobilį, saugiau rinktis „Honda“, „Toyota“ ir Vokietijos aukščiausios klasės markių modelius.
Kita vertus, pirkėjai turėtų būti itin atsargūs su „Tesla“, „Dacias“ ir tam tikrais BMW modeliais, kurie šių ir ankstesnių metų ataskaitose nuolat patenka tarp prasčiausių transporto priemonių.
Ką manote apie šiuos reitingus? Ar vis dar svarstytumėte galimybę įsigyti „Tesla Model 3“? Praneškite mums savo mintis toliau esančiuose komentaruose!