„Continental“ ir „Trinamix“ pristatė pažangiausią biometrinę technologiją, kuri iš naujo apibrėš automobilio saugumą. Vartotojų elektronikos parodoje demonstruojamame „Invisible Biometrics Sensing Display“ derinami pažangūs vaizdai ir dirbtinis intelektas, kad vairuotojai ir keleiviai būtų apsaugoti iki šiol nematytais būdais.
Šuolis pasyviosios saugos srityje
Skirtingai nuo tradicinių sistemų, ši technologija naudoja 3D atstumo žemėlapį, kad optimizuotų oro pagalvių išsiskleidimą ir stebėtų saugos diržų naudojimą. Tiksliai nustatydama vairuotojo padėtį ir užtikrindama, kad saugos įtaisai būtų tinkamai įjungti, ji pagerina automobilio reakciją į avariją.
Ši sistema ne tik stebi – ji mokosi ir prisitaiko, todėl kiekviena kelionė tampa saugesnė., – aiškina Dr. Jonas Miuleris, „Trinamix“ vyriausiasis tyrėjas.
Daugiau nei sauga: Gyvybiškai svarbių požymių stebėjimas
Nematomas biometrinių duomenų jutiklio ekranas ne tik užtikrina tinkamą oro pagalvių veikimą. Jis gali sekti vairuotojo širdies ritmą ir nustatyti stresą ar sveikatos sutrikimus, kol jie dar neišsiplėtė.
Už didelės raiškos OLED ekrano įmontuota diskretiška 1,5 megapikselio artimųjų infraraudonųjų spindulių kamera ir lazerinių taškų projektorius – sistema veikia nematomame spektre, todėl keleiviai nežino apie jos buvimą.
Dizainerių kūrybos žaidimų aikštelė
Kadangi sistema yra bekontaktė ir nematoma, ji atveria naujas duris automobilių dizaineriams. Be įkyrios techninės įrangos transporto priemonių interjerai gali išlikti elegantiški ir modernūs, o juose gali būti įdiegtos pažangios funkcijos.
„Continental“ atstovas pabrėžė:
„Ši technologija – tai ne tik žingsnis į priekį saugumo srityje, bet ir šuolis į priekį siekiant iš naujo apibrėžti, kaip mes bendraujame su savo transporto priemonėmis.“
Kaip tai veikia

Sistema projektuoja šviesos taškus ir fiksuoja jų atspindžius, kad būtų galima 3D formatu atvaizduoti keleivių padėtį. Šiuos duomenis apdoroja dirbtinio intelekto algoritmai, kurie leidžia sekundės dalimis priimti sprendimus dėl oro pagalvių išsiskleidimo ir saugos diržų įtempimo.
Tai unikalus metodas, palyginti su kitomis vairuotojų stebėjimo sistemomis, pavyzdžiui, „Bosch“ mieguistumo aptikimo technologija, kuri daugiausia dėmesio skiria vairavimui ir važiavimo įpročiams.
Automobilių biometrijos ateitis
Kitos markės, pavyzdžiui, „Mercedes-Benz“, nuo 2009 m. pirmauja su tokiomis sistemomis kaip „Attention Assist“, tačiau „Continental“ inovacija yra kompleksinė. Derindama fizinę saugą ir sveikatos stebėseną, „Continental“ tapo automobilių biometrijos pasaulio pioniere.
Nematoma, dirbtinio intelekto valdoma technologija, užtikrinanti pasyviąją saugą ir vairuotojo gerovę, – vairavimo ateitis atrodo saugesnė ir išmanesnė. Automobilių gamintojams lenktyniaujant, kaip integruoti tokias naujoves, „Continental“ ir „Trinamix“ nustato naujus automobilių saugos standartus.
Ką manote apie biometrines technologijas automobiliuose? Ar jaustumėtės saugesni, žinodami, kad automobilis gali stebėti jūsų gyvybines funkcijas? Pasidalykite savo mintimis toliau esančiuose komentaruose!