Gegužės 25-ąją Lietuvos policijos pareigūnai fiksavo kelis pavojingus eismo įvykius, kuriuos sukėlė neblaivūs vairuotojai. Atvejai užfiksuoti tiek Vilniuje, tiek Šalčininkų rajone, o vienas jų baigėsi sužalotu dviratininku.
Eišiškėse automobilis partrenkė neblaivų dviratininką
Apie 9 valandą ryto, Šalčininkų rajone, Eišiškėse, kelio Pirčiupiai–Eišiškės 20,9 kilometre automobilis „VW Passat“, vairuojamas vyro, kliudė dviračiu važiavusį 1982 m. gimusį vyrą. Vėliau paaiškėjo, kad dviratininkas buvo neblaivus – jo kraujyje nustatyta 0,85 promilės alkoholio.
Po medikų apžiūros ligoninėje jam paskirtas ambulatorinis gydymas. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 1 dalį.
Neblaivūs vairuotojai Vilniuje: pavojus keliuose
Tą pačią dieną, apie 16:35 val., Vilniuje, Laisvės prospekte, sulaikytas neblaivus 1988 m. gimęs vyras (2,01 prom.) ir kartu automobilį „Mercedes Benz“ vairavusi moteris (1,94 prom.).
Vos po valandos, apie 17:26 val., sankryžoje tarp Laisvės prospekto ir Oslo gatvės, buvo sustabdytas 1997 m. gimęs vyras, vairavęs „Opel Signium“, kuriam taip pat nustatyta 1,94 promilės girtumas.
Trečiasis atvejis užfiksuotas apie 17:45 val. Vilniaus rajone, Nemenčinėje, Vilniaus gatvėje – 1987 m. gimęs vyras vairavo „Honda“, būdamas visiškai neblaivus – 3,47 promilės.
Teisinės pasekmės: kokios bausmės laukia?
Pagal LR BK 281¹ straipsnio 1 dalį, transporto priemonių vairavimas apsvaigus nuo alkoholio laikomas baudžiamuoju nusižengimu. Už tai gresia baudos, teisės vairuoti atėmimas ar net laisvės atėmimas, ypač esant dideliam girtumui ar pakartotiniems nusižengimams.
Teisininkai pažymi, kad Lietuvoje tolerancija alkoholio vartojimui vairuojant mažėja, o įstatymai griežtinami, siekiant užkirsti kelią skaudiems įvykiams.
Ekspertų komentarai
„Tai – labai pavojinga tendencija. Vairuotojai vis dar ignoruoja pasekmes ir kelia grėsmę ne tik sau, bet ir kitiems eismo dalyviams,“ – teigia Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas. Pasak jo, tokių atvejų dažnis kelia pagrįstą nerimą.
Prevencija: ką gali padaryti visuomenė?
Nors policija nuolat rengia reidus, o įstatymai griežtinami, kova su neblaiviais vairuotojais vis dar tęsiasi. Ekspertai ragina visuomenę netylėti – pastebėjus galimai apsvaigusį vairuotoją, nedelsiant skambinti 112.
Taip pat svarbu skleisti sąmoningumo žinią šeimose, bendruomenėse ir per žiniasklaidą – tik taip galime sumažinti skaudžių įvykių skaičių.
Išvada
Gegužės 25-oji parodė, kad net viena savaitgalio diena gali atnešti kelis pavojingus atvejus Lietuvos keliuose. Kol kai kurie asmenys vis dar drįsta vairuoti apsvaigę, pavojus išlieka kiekvienam eismo dalyviui.
O kaip jūs vertinate tokius atvejus? Pasidalinkite savo nuomone komentaruose!