2025 m. gegužės 13-15 d. Klaipėdos apskrities kelių policija visame regione vykdė tikslinę teisėsaugos operaciją, skirtą vairuotojams, kurie nedavė kelio pėstiesiems. Iniciatyva atskleidė plačiai paplitusius pažeidimus ir atkreipė dėmesį į aktualias eismo saugumo problemas miestuose.
61 vairuotojas pagautas ignoruojantis pėsčiųjų perėjas
Tris dienas trukusios operacijos metu pareigūnai iš viso užfiksavo 98 Kelių eismo taisyklių pažeidimus, iš kurių 61 vairuotojas nedavė kelio pėstiesiems pažymėtose pėsčiųjų perėjose. Pagal Lietuvos Kelių eismo taisykles toks elgesys gali užtraukti nuobaudą nuo 60 iki 90 eurų ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimą iki šešių mėnesių.
Vairuotojams, viršijusiems greitį, užfiksuotas 119 km/val. greitis 50 km/val. zonoje
Gegužės 14 d. apie 20.53 val. nežymėtas policijos automobilis, kuriame įrengta greičio kontrolės technologija, užfiksavo du automobilius – BMW ir Mercedes-Benz – važiuojančius šokiruojančiu 119 km/h greičiu Taikos prospekte Klaipėdoje, kur leistinas greitis yra 50 km/h.
Abiem vairuotojams, gimusiems 1989 m. (BMW) ir 1998 m. (Mercedes), buvo surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai. Už leistino greičio viršijimą daugiau kaip 50 km/h Lietuvos įstatymai numato nuobaudą nuo 450 iki 550 eurų ir privalomą vairuotojo pažymėjimo atėmimą nuo 1 iki 6 mėnesių.
Policija pabrėžia pėsčiųjų saugumą ir vairuotojų atsakomybę
Teisėtvarkos užtikrinimo kampanija yra platesnių pastangų mažinti eismo įvykių skaičių ir apsaugoti pažeidžiamus eismo dalyvius, ypač pėsčiuosius, dalis. Nedavimas kelio pėsčiųjų perėjoms išlieka vienu pavojingiausių ir nepakankamai vertinamų pažeidimų Lietuvoje.
Eksperto įžvalgos: „Vairuotojai dažnai pamiršta, kad pėstieji pažymėtose perėjose turi teisėtą pirmumo teisę. Nesustojimas yra ne tik techninis pažeidimas – jis kelia pavojų gyvybei“.
Sankcijos iš pirmo žvilgsnio
- Nedavimas kelio pėstiesiems: 60-90 eurų bauda + 1-6 mėnesių teisės vairuoti transporto priemones atėmimas
- Važiavimas viršijant greitį daugiau kaip 50 km/h: 450-550 eurų bauda + 1-6 mėnesių vairuotojo pažymėjimo galiojimo sustabdymas
Klaipėdos policija pabrėžia, kad prevencinės teisės aktų vykdymo akcijos bus tęsiamos visus 2025 m., ypač tose vietose, kur didelis pėsčiųjų aktyvumas. Vairuotojai raginami išlikti budrūs, ypač prie pėsčiųjų perėjų ir gyvenamosiose zonose.
Kokia jūsų nuomonė apie griežtesnes bausmes pėsčiųjų nepaisantiems vairuotojams? Ar padėtų daugiau greičio matuoklių? Prisijunkite prie diskusijos toliau esančiuose komentaruose.