Gegužės 19 dieną Kupiškio rajone įvyko tragiška avarija – susidūrė automobilis „Volvo XC90“ ir mikroautobusas „Mercedes-Benz 518“. Per eismo įvykį žuvo vienas vairuotojas, o dar keli žmonės buvo sužaloti. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą.
Avarijos aplinkybės ir vieta
Nelaimė įvyko apie 15 val. 27 min. kelio Daugpilis–Rokiškis–Panevėžys 49-ajame kilometre. Susidūrė „Volvo XC90“, kurį vairavo 1966 m. gimęs vyras, ir „Mercedes-Benz 518“ mikroautobusas, kurio vairuotojas – 1964 m. gimęs vyras.
Smūgis buvo itin stiprus – mikroautobuso vairuotojas žuvo įvykio vietoje. Į įvykio vietą skubiai atvyko greitosios pagalbos ir policijos ekipažai. Nukentėjusieji buvo nedelsiant nugabenti į gydymo įstaigas.
Sužeistųjų sąrašas
- Mikroautobuso vairuotojas (gim. 1964 m.) – žuvo vietoje
- „Volvo“ vairuotojas (gim. 1966 m.) – hospitalizuotas dėl kūno sužalojimų
- Mikroautobuso keleiviai: vyrai (gim. 1988 m., 1968 m., 1999 m.) – paguldyti į ligoninę
- Keleivės moterys (abi gim. 2003 m.) – suteikta med. pagalba, gydomos ambulatoriškai
Bendras nukentėjusiųjų skaičius siekia septynis žmones. Tarp jų – dvi jaunos moterys, kurioms pavyko išvengti sunkesnių traumų.
Pradėtas tyrimas dėl mirtino įvykio
Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 5 dalį – dėl kelių transporto eismo saugumo taisyklių pažeidimo, sukėlusio žmogaus mirtį.
Tyrimo metu bus nustatyta, kuris iš vairuotojų galėjo pažeisti taisykles, ar leistinas greitis nebuvo viršytas, taip pat – ar kelio būklė prisidėjo prie nelaimės. Ekspertai analizuos eismo įvykio schemą, apklaus liudininkus ir peržiūrės galimus vaizdo įrašus.
Regioninių kelių pavojai
Šis kelio ruožas, einantis per Kupiškio rajoną, žinomas dėl intensyvaus transporto srauto ir ne visuomet geros matomumo sąlygų. Pasak kelių saugumo eksperto Tomo Petrausko, „regioniniuose keliuose vis dar trūksta apsauginių atitvarų, greitį ribojančių priemonių bei įspėjamųjų ženklų“.
Lietuvoje kasmet įvyksta kelios dešimtys mirtinų avarijų būtent regioniniuose keliuose. Specialistų teigimu, tai dažnai susiję su žmogiškomis klaidomis ir infrastruktūros trūkumais.
Nukentėjusiųjų gydymas ir pagalba
Visi sužeistieji šiuo metu gydomi Panevėžio regiono ligoninėse. Jų būklė, anot medikų, stabili, tačiau reikės stebėti galimas komplikacijas. Socialinės tarnybos jau suteikė paramą artimiesiems ir nukentėjusiems asmenims.
Tuo tarpu ikiteisminis tyrimas tęsiamas, o jo rezultatai gali turėti įtakos tolesniems sprendimams dėl kelių saugos priemonių tame ruože.
Viešas nerimas dėl eismo saugumo
Nors Lietuvoje bendras žūčių skaičius keliuose mažėja, šie įvykiai rodo, kad regioniniai keliai išlieka viena pavojingiausių vietų. Visuomenė reikalauja greitesnių ir efektyvesnių saugumo priemonių – nuo naujų ženklų iki kelių rekonstrukcijos.
Lietuvos automobilių kelių direkcija jau anksčiau skelbė apie planus modernizuoti kelio atkarpas, tačiau, kaip rodo ši nelaimė, pokyčiai dar ne visur įgyvendinti.
Ar jūs kada nors susidūrėte su pavojingomis situacijomis regioniniuose keliuose? Pasidalinkite savo patirtimi komentaruose!