Pirmadienį popietę Laisvės prospekte Vilniuje susidūrė du lengvieji automobiliai – „Subaru“ ir „Mitsubishi“. Po smūgio vienas automobilis užvažiavo ant šaligatvio ir rėžėsi į viešojo transporto stotelę. Laimei, žmonės per incidentą nenukentėjo. Įvykis atkreipė dėmesį į viešosios infrastruktūros saugumą miestuose.
Kas įvyko Laisvės prospekte?
Kaip informavo policija, gegužės 26 d. 14.44 val. buvo gautas pranešimas apie eismo įvykį Vilniuje, Laisvės prospekte. Pirminiais duomenimis, susidūrė „Subaru“ ir „Mitsubishi“ markių automobiliai. Po susidūrimo „Subaru“ buvo nublokštas ant šaligatvio ir atsitrenkė į viešojo transporto stotelę.
Įvykio metu prie stotelės nebuvo laukiančių keleivių, todėl žmonės išvengė sužalojimų. Į nelaimės vietą operatyviai atvyko policijos ir greitosios pagalbos ekipažai.
Sugadinta infrastruktūra ir galimi nuostoliai
Po avarijos viešojo transporto stotelė buvo apgadinta – išdužo stogelio stiklo konstrukcijos, sulinko metalinės atramos. Kol kas savivaldybė dar neįvardijo tikslių nuostolių, tačiau aišku, kad stotelė kurį laiką bus nenaudojama.
- Stiklinės sienelės visiškai išdužusios
- Metalinės konstrukcijos sulenktos
- Gali būti pažeista elektroninė keleivių informavimo sistema
Vilniaus miesto savivaldybė artimiausiu metu planuoja įvertinti padarytą žalą ir pradėti remonto darbus.
Kas atsakys už padarytą žalą?
Pagal galiojančius įstatymus, už žalą savivaldybės turtui atsakingas eismo įvykio kaltininkas. Jei kaltininko tapatybė nustatyta, žala bus atlyginama iš civilinės atsakomybės draudimo. Tai reiškia, kad stotelės remontas neturėtų kainuoti mokesčių mokėtojams papildomai.
Vilniaus savivaldybės atstovas komentavo: „Džiaugiamės, kad žmonės nenukentėjo, o dėl padarytos žalos bendradarbiaujame su draudimo bendrove.“
Ar miesto infrastruktūra pakankamai apsaugota?
Šis incidentas iškėlė klausimą – ar viešojo transporto stotelės ir kita miesto infrastruktūra yra pakankamai apsaugota nuo tokių netikėtų įvykių? Transporto saugumo ekspertė Rasa D. pažymi: „Dideliuose srautuose, ypač Laisvės prospekte, reikėtų papildomų apsaugos priemonių – atramų ar atitvarų, galinčių sustabdyti nevaldomą automobilį.“
Panašių avarijų per pastaruosius metus būta ir kituose miestuose – kai kuriose vietose jau įrengti papildomi saugikliai, tačiau dauguma stotelių vis dar lieka pažeidžiamos.
Išvada – budrumas reikalingas visiems
Nors šį kartą pavyko išvengti sužalojimų, situacija primena, kad bet kuris eismo įvykis gali turėti pasekmių ne tik vairuotojams, bet ir pėstiesiems bei miesto turtui. Tyrimas tęsiamas, o stotelės atstatymo darbai turėtų prasidėti artimiausiomis dienomis.
Ar esate susidūrę su panašia situacija? Pasidalinkite komentaruose!