Japonija ketina padidinti subsidijas elektromobilių akumuliatorių gamybai ir skirti iki 2,4 mlrd. dolerių akumuliatorių tiekimo grandinei stiprinti. Pasak Japonijos ekonomikos, prekybos ir pramonės ministro Keno Saito, šia finansine parama bus finansuojama 12 projektų, skirtų baterijoms, jų dalims, medžiagoms ir gamybos įrangai.
„Tikimės, kad šios pastangos sustiprins Japonijos akumuliacinių baterijų tiekimo grandinę ir akumuliacinių baterijų pramonės konkurencingumą“, – sakė Saito.
Vyriausybės iniciatyva siekiama 50 proc. padidinti metinius Japonijos akumuliatorių baterijų gamybos pajėgumus – nuo 80 gigavatvalandžių (GWh) iki 120 GWh.
Pagrindinės įmonės ir projektai, kuriems skiriamos subsidijos
Pagal šią iniciatyvą paramą gaus didžiosios bendrovės, įskaitant „Toyota Motor“, „Nissan Motor“ ir „Panasonic Holdings“. Projektai apima:
- „Toyota“ investuos apie 245 mlrd. jenų į savo akumuliatorių dukterines įmones „Prime Planet Energy & Solutions“ ir „Primearth EV Energy“, kad 9 GWh padidintų kietojo kūno ir prizminių akumuliatorių gamybos pajėgumus. Tikimasi, kad bendrovė pradės tiekti šias baterijas 2026 m. lapkričio mėn. ir planuoja statyti naujas baterijų gamyklas Hiogo ir Fukuokos prefektūrose.
- „Nissan“ planuoja gaminti ličio-geležies-fosfato akumuliatorius mini transporto priemonėms iki 2028 verslo metų. Įmonė siekia pasiekti 5 GWh gamybos pajėgumus šalies viduje per metus, remiama iki 55,5 mlrd. jenų valstybės lėšų.
- „Panasonic Energy“, kuri tiekia akumuliatorius „Tesla“, bendradarbiaudama su „Subaru“ įsteigs naują gamyklą Gunmos prefektūroje. Šioje gamykloje iki 2028 verslo metų bus gaminamos cilindrinės ličio jonų baterijos, kurių metinis pajėgumas sieks 16 GWh. Nuo 2027 m. „Panasonic“ taip pat tieks „Mazda“ elektromobilių akumuliatorius iš Suminoe ir Kaizuka gamyklų Osakoje.
Ankstesnė vyriausybės parama
Ši naujausia parama teikiama po ankstesnių Japonijos vyriausybės pastangų stiprinti šalies akumuliatorių gamybos pajėgumus:
- 2022 m. birželį vyriausybė įsipareigojo skirti 1 mlrd. dolerių subsidijų saugojimo baterijų gamybai.
- 2023 m. balandžio mėn. buvo suteikta pirmoji subsidijų dalis, skirta tolesnei pramonės plėtrai.
Ambicingi Japonijos akumuliatorių gamybos planai
Remdamasi šiomis subsidijomis Japonija siekia tapti elektromobilių akumuliatorių gamybos lydere ir patenkinti didėjančią pasaulinę energijos kaupimo sprendimų paklausą. Tikimasi, kad bendros investicijos į šiuos projektus, įskaitant vyriausybės paramą ir privačių bendrovių įnašus, gerokai padidins Japonijos vaidmenį pasaulinėje akumuliatorių tiekimo grandinėje, užtikrinant ekonomikos augimą ir pramonės konkurencingumą.