Girtą draugę išgelbėti bandžiusi moteris į alkoholio matuoklio dėžutę įdėjo 5 kupiūras
Baudos kvitas

Girtą draugę išgelbėti bandžiusi moteris į alkoholio matuoklio dėžutę įdėjo 5 kupiūras

Nors socialiniuose tinkluose ir internetiniuose puslapiuose nuolat rašoma apie skaudžias pasekmes siūlant ar duodant policijos pareigūnams kyšį, vis tik dar atsiranda asmenų bandančių papirkti pareigūnus už teisėtų veiksmų neatlikimą ir tokiu būdu „susitarti“. Kelių eismo taisykles pažeidusios vairuotojos laukė administracinė atsakomybė, o prie noro padėti draugei „išsipirkti“ prisidėjo ir baudžiamoji. 

Spalio 24 d., apie 4.43 val., buvo gautas pranešimas, kad Mažeikiuose, M. Daukšos g., įtariama, neblaivi automobilio „Ford Focus“ vairuotoja, vairuodama automobilį blaškosi po kiemą. Patikrinti įvykio skubiai nusiųstas ekipažas.

Nuvykus į įvykio vietą informacija pasitvirtino. Mažeikių Reagavimo skyriaus pareigūnai sustabdė minėtą automobilį, kurį vairavo neblaivi mergina, gimusi 2001 m. Jai nustatytas lengvas girtumas – 1,09 prom. Negana to, paprašius pateikti vairuotojo pažymėjimą, 20-ies metų mergina to padaryti negalėjo, kadangi vairavo automobilį neturėdama teisės vairuoti, kai teisės vairuoti net nėra įgijusi. Vairuotojai buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal LR ANK 424 str. 4 d. Merginai tai užtraukia baudą nuo vieno tūkstančio vieno šimto iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų. 

O štai pareigūnams rašant protokolą, automobilio keleivė, gimusi 1989 m., kuri girtumą nusistatyti atsisakė, siekdama, kad automobilio vairuotoja išvengtų administracinės atsakomybės, norėjo „padėti“. Mažeikių rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnams, vykdantiems tarnybines pareigas, siūlė kyšį, į alkoholio matuoklio dėžutę įdėdama 5 kupiūras po 20 Didžiosios Britanijos svarų sterlingų. Moters „gelbėtojos“, bandžiusios papirkti pareigūnus, atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 227 str. 1 d. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Bet koks bandymas papirkti valstybės tarnautojus, siūlant jiems pinigus, paslaugas ar kitokius daiktus, užtraukia baudžiamąją atsakomybę. Policijos pareigūnai primena, kad viešajame eisme dalyvauti apsvaigus nuo alkoholio ir neturint teisės vairuoti draudžiama. Vairuotojai raginami būti sąmoningais, paisyti Kelių eismo taisyklių reikalavimų ir transporto priemones vairuoti tik turint tam teisę ir esant blaiviems. Kiekvienas turime saugoti save bei kitus eismo dalyvius.

Policijos pareigūnai dėkoja pilietiškiems gyventojams už teikiamą informaciją apie asmenų vykdomą neteisėtą veiklą. Tik bendromis pastangomis galime pasiekti, kad keliuose būtų saugiau.

Įvertinkite mūsų tūrinį spustelėdami ant žvaigždės

Norite užduoti klausimą susijusi su transporto priemonėmis ar vairavimu? Tai galite padaryti forume.

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button