Girtas vairuotojas įdėjo į pareigūno kišenę du banknotus norėdamas išvengti atsakomybės - Reidas Official
Baudos kvitas

Girtas vairuotojas įdėjo į pareigūno kišenę du banknotus norėdamas išvengti atsakomybės

Lietuvos policija išplatino pranešimą apie įvykį, kai girtas automobilio vairuotojas bandydamas išvengti atsakomybės bandė papirkti pareigūną įdėdamas į kelnių kišenę du banknotus.

Nepaisant griežtos baudžiamosios atsakomybės už vairavimą neblaiviems, asmenys ir toliau drąsiai sėda prie transporto priemonės vairo rizikuodami savo ir kitų gyvybėmis. Nors žiniasklaidoje apstu informacijos apie policijos pareigūnų papirkimą ir dėl tokių veiksmų gresiančią baudžiamąją atsakomybę, tačiau vis dar pasitaiko atvejų, kuomet girti vairuotojai norėdami išvengti atsakomybės bando išsipirkti duodami pareigūnams kyšius. Šeštadienį Telšių apskrities policijos Kelių policijos skyriaus pareigūnus buvo bandyta papirkti už teisėtų veiksmų neatlikimą.

Vasario 27 dieną, apie 16.20 val. Akmenės r., Kairiškių k., Telšių Kelių policijos skyriaus pareigūnai, patruliuojant nežymėtu policijos automobiliu, patikrinimui sustabdė automobilį VW PASSAT, kurį vairavo neblaivus vyras, gimęs 1987 m. Jam nustatytas vidutinis – 1,72 promilės – girtumas. Vyras siekdamas išvengti baudžiamosios atsakomybės už transporto priemonės vairavimą esant neblaiviam, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus vyriausiajam patruliui į kelnių kišenę įdėjo du 50 eurų banknotus. 

Deja, kyšio davimas vyriškio neišgelbėjo. Dėl neteisėtų veiksmų, vyro atžvilgiu pareigūnai pradėjo ne tik ikiteisminį tyrimą pagal LR BK 281-1-1 str. (Transporto priemonių vairavimas, kai vairuoja neblaivus asmuo), bet ir pagal LR BK 227 str. 2 d. (Papirkimas).

Negana to, vairuotojui surašytas ir administracinio nusižengimo protokolas pagal LR ANK 424 str. 3 d. Mat paaiškėjo, jog minėtas asmuo prie automobilio vairo sėdo neturėdamas teisės vairuoti transporto priemonės, kai teisė vairuoti jam atimta. Už tokį pažeidimą numatyta bauda nuo 450 iki 700 eurų.

Vairuotojas buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Policija primena, kad viešajame eisme dalyvauti apsvaigus nuo alkoholio draudžiama, o bet koks grynųjų pinigų davimas policijos pareigūnui vertinamas kaip kyšis. Pakanka vien siūlymo ar pažadėjimo duoti kyšį, kad asmuo būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Raginame būti sąmoningais, drausmingais, paisyti Kelių eismo taisyklių reikalavimų ir transporto priemones vairuoti tik esant blaiviems bei turint tam teisę.

Įvertinkite mūsų tūrinį spustelėdami ant žvaigždės

Norite sužinoti naujienas pirmieji? Sekite mus socialiniuose tinkluose.

Šaltinis
Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button