KET pažeidėjai Vilniuje jau gauna įspėjimus – po jų seks nutempimas - Reidas Official
Baudos kvitas

KET pažeidėjai Vilniuje jau gauna įspėjimus – po jų seks nutempimas

Nuo šios savaitės kelių eismo taisykles (KET) pažeidę vairuotojai už savo automobilio valytuvo ras įspėjimus, kad už tokį pažeidimą jų automobilis bus nutemptas. Tai numato šį sausį įsigalioję įstatymo pakeitimai, kurie pavojingai pastatytus automobilius jau leidžia nutempti ne tik policijai, bet ir savivaldybių pareigūnams. Viešosios tvarkos pareigūnai jau yra sudarę preliminarius maršrutus Vilniuje, kuriais kovo pabaigoje patruliuos transportavimo vilkikas su pareigūnais. Pastebėję stovėjimo KET taisyklių pažeidėjus, automobilius kaipmat nutemps.

„Savivaldybė niekada nesiekė nubausti kuo daugiau žmonių. Priešingai, mūsų tikslas – kuo daugiau šviesti gyventojus ir taip užtikrinti tvarką mieste. Prieš pradėdami neleistinai stovinčių automobilių nutempimus, žiniasklaidos priemonėmis ir skrajutėmis informuojame, kad kelių eismo taisyklių laužymas gali baigtis ne tik bauda, bet ir automobilio patraukimu į mokamą saugojimo aikštelę. Iš pradžių suteikiame galimybę gyventojams pasikartoti KET žinias“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Adomas Bužinskas.

KET pažeidėjai Vilniuje jau gauna įspėjimus – po jų seks nutempimas
Sauliaus Žiūros nuotr.

Preliminarius maršrutus, kur patruliuos viešosios tvarkos pareigūnai ir transportavimo vilkikas, savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius rengė kartu su „Susisiekimo paslaugų“ ir Vilniaus atliekų sistemos administratoriaus (VASA) kontrolieriais, seniūnais. Maršrutai sudaryti išanalizavus sostinės vietų, kuriose dažniausiai padaromi grubūs stovėjimo KET pažeidimai, sąrašus ir įvertinus surinktą informaciją.

Planuojama, kad per dieną bus nutempiama apie 10 transporto priemonių. Pažeidėjai jas galės atsiimti stovėjimo aikštelėje adresu Eišiškių pl. 127.

„Jei vairuotojas neras automobilio ten, kur jį pasistatė, pirmiausiai turės skambinti bendruoju pagalbos numeriu 112, kuriuo operatorius patvirtins, kad automobilis pažeidė KET ir buvo nutemptas bei praneš, kur gauti daugiau informacijos. Artimiausiu metu pradės veikti savivaldybės trumpasis numeris, kuriuo nutempto automobilio vairuotojas gaus informaciją, kur atsiimti automobilį, kiek teks susimokėti“, – sako Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Andžejus Dinikis.

KET pažeidėjai Vilniuje jau gauna įspėjimus – po jų seks nutempimas
Sauliaus Žiūros nuotr.

Pažeidėjui teks sumokėti ne tik baudą nuo 30 iki 90 Eur už stovėjimo KET pažeidimą, bet ir automobilio transportavimo išlaidas – 36,30 Eur. Dar 8,47 Eur per parą kainuos automobilio saugojimas aikštelėje, jei automobilis nebus atsiimtas iškart.

Daugiau informacijos ir atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus:

Įvertinkite mūsų tūrinį spustelėdami ant žvaigždės

Norite užduoti klausimą susijusi su transporto priemonėmis ar vairavimu? Tai galite padaryti forume.

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button