Nepaisant baudžiamosios atsakomybės, vairuotojai ir toliau bando „susitarti“
Baudos kvitas

Nepaisant baudžiamosios atsakomybės, vairuotojai ir toliau bando „susitarti“

Nuolat pranešame apie skaudžias pasekmes siūlant ar duodant policijos pareigūnams kyšį, tačiau atsiranda vairuotojų, kurie tokiu būdu bando „spręsti reikalus“.  Štai rugpjūčio 27 dieną Akmenės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai taip pat sulaukė pasiūlymo „susitarti“. Juos buvo bandyta papirkti už teisėtų veiksmų neatlikimą.

Tądien apie 17.40 val. Akmenės r., Daubiškių k., Akmenės rajono policijos komisariato pareigūnai patikrinimui susistabdė automobilį OPEL ZAFIRA, kurį vairavo neblaivus (0,95 prom.) vyras, gimęs 1969 m. Jis norėdamas išvengti administracinės atsakomybės už LR ANK 422 str. 5 d. pažeidimą, bandė papirkti uniformuotus policijos pareigūnus.

Pakviestas į tarnybinį automobilį vyras atsidarė piniginę ir sakė “susitariam, nieko nepildyk”. Pareigūnai įspėjo vyriškį, kad už pareigūnų papirkimą gresia baudžiamoji atsakomybė, jis teigė, kad žino ir dar kartą prašė susitarti bei nepildyti dokumentų. Vyras antrą kartą buvo įspėtas dėl baudžiamosios atsakomybės, tačiau į pareigūnų žodžius nereagavo. Ištraukė iš piniginės 100 eurų kupiūrą ir ją padėjo ant automobilio salono grindų, t. y. Akmenės rajono Reagavimo skyriaus tyrėjams siūlė 100 eurų kyšį už tai, kad nebūtų surašytas administracinio nusižengimo protokolas.

Skaityti  Neblaivi moteris kliudžiusi kitą automobilį pasišalino iš įvykio vietos

Deja, „išspręsti reikalų“ bei „susitarti“ nepavyko, o ir kyšio davimas vyriškio neišgelbėjo. Sustabdyto automobilio vairuotojas būtų susimokėjęs baudą už tai, jog vairavo neblaivus. O dabar – protokolas ir ikiteisminis tyrimas už pareigūno papirkimą. Jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 227 str. 2 d. (papirkimas), kur numatyta, kad tas, kas tiesiogiai arba netiesiogiai pats ar per tarpininką pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti arba davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui arba trečiajam asmeniui už pageidaujamą valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Primename, sėsti už automobilio vairo apsvaigus nuo alkoholio – draudžiama, o bet koks grynųjų pinigų davimas policijos pareigūnui vertinamas kaip kyšis. Pakanka vien siūlymo, kad asmuo būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

Norėdami tobulėti, prašome jūsų įvertinti skaitomą turinį.
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button