Pareigūnas ne darbo metu pastebėjęs keistai manevruojantį su nuleista padanga automobilį atliko savo pareigą - Reidas Official
Baudos kvitas

Pareigūnas ne darbo metu pastebėjęs keistai manevruojantį su nuleista padanga automobilį atliko savo pareigą

Sakoma, kad būti pareigūnu – ne profesija, o pašaukimas. Tai pastaruoju metu patvirtina ne viena graži istorija, kuomet policijos pareigūnai budrumą išlaiko bei pareigą atlieka ir ne tarnybos valandomis.

Tai istorija apie jauną Kauno apskrities policijos pareigūną Tomą. Tomą, kuris, kaip ir daugelis kriminalistų, mieliau liktų nuošalyje ir nepastebėtas. Ir visai nenuostabu – tris metus pareigūnu besidarbuojantis pareigūnas šiandien dirba specializuoto padalinio skyriuje, kurio pareigūnai tyliai ir nepastebimai ieško tų, kurie nuo teisėsaugos slapstosi už padarytus nusikaltimus. Pastabumas ir dėmesys detalėms – tai, ko šiems pareigūnams nestinga. Tai, panašu, Tomui pasitarnavo ir visai neseniai turėtų atostogų metu.

Prieš pora savaičių, sausio 12- osios vakare, kiek apie 19 val., važiuojant Garliavoje link Kauno pusės, pareigūnas pastebėjo automobilį „Audi A4“. „Iškart atkreipiau dėmesį, kadangi akivaizdžiai neturėdamas tikslo tuo metu aplenkti ar išvengti kliūties, minėtas automobilis manevravo judrioje gatvėje. Žibintai taip pat nebuvo įjungti, o ir viena padanga, rodos, atrodė visai be oro“, – apie kilusį įtarimą pamena Tomas, kuris, priartėjęs prie „Audi A4“ ir įvertinęs vairuojantį asmenį, nedelsiant apie galimai neblaivų vairuotoją pranešė skubios pagalbos telefonu.

Nesuabejojęs savo nuojauta pareigūnas sekė automobilį Garliavos gatvėmis. „Vairuotojui važiuojant remontuojama gatve bei vis sulėtinant greitį ir pristabdant, įvertinęs aplinkybes, šokau iš savo automobilio ir pribėgęs bandžiau užgesinti transporto priemonę“, – apie netikėtai praleistą atostogų vakarą prisimena pareigūnas, pasak kurio, vairuotojas dar bandė apsimesti nevairuojantis šios transporto priemonės ir skubiai užvedimo raktelius numetė už savo sėdynės. Nuo vairuotojo sklido aitrus kvapas, kalbėti su jį sustabdžiusiu pareigūnu sekėsi sunkiai. „Nors suprasti vyrą buvo sunku, bet jis dar prašėsi parvežamas namo“, – pamena Tomas.

Atvykę kolegos tik patvirtinimo kriminalisto nuojautą – vairuotojui (gim. 1974 m.) buvo nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,46 prom.

Paklausus pareigūno Tomo, ar dažnai taip leidžia atostogas, šis tik šypteli, kad tai pirmas kartas, tačiau nesudvejodamas priduria, kad nesvarbu, ar tarnybos metu, ar laisvalaikio bei atostogų metu – jis ir kolegos pasiruošę užkirsti kelią nusikalstamoms veikoms ar daromiems pažeidimams.

Per šių metų pirmąjį mėnesį Kauno apskrityje jau pradėta 49 ikiteisminiai tyrimai dėl vairuotojų, kuriems vairuojant buvo nustatytas vidutinis ar sunkus girtumo laipsnis. Praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu pradėti 46 ikiteisminiai tyrimai.

Pareigūnai ragina laikytis Kelių eismo taisyklių, saugoti save ir kitus eismo dalyvius keliuose.

Įvertinkite mūsų tūrinį spustelėdami ant žvaigždės

Prisijunkite prie pokalbių su bendraminčiais - DISKUSIJOS.

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button