Vairuotojai nepasimoko: ir toliau neblaivūs sėda prie automobilio vairo
Baudos kvitas

Vairuotojai nepasimoko: ir toliau neblaivūs sėda prie automobilio vairo

Nepaisant griežtos baudžiamosios atsakomybės už vairavimą neblaiviems, asmenys ir toliau drąsiai sėda prie transporto priemonių vairų rizikuodami savo ir kitų gyvybėmis. Praėjusią savaitę (spalio 11 – 17 d.) Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, vykdydami eismo dalyvių kontrolę Telšių, Kelmės, Akmenės ir Mažeikių rajonuose užfiksavo 13 atvejų, kai asmenys vairavo apsvaigę nuo alkoholio.

Skaičiai nedžiugina, o nerimą kelia ir tai, jog 6 iš jų alkoholio matuoklis parodė didesnį nei 1,5 prom. girtumą. Penkiems iš jų nustatytas vidutinis girtumas, vienam – sunkus girtumo laipsnis. Už tai visiems automobilių vairuotojams gresia baudžiamoji atsakomybė. Jų atžvilgiu pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal LR BK 281-1 str. Asmenys neteks teisės vairuoti transporto priemonių, jiems gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Pastebima, kad neblaivūs ir vairuotojo pažymėjimo neturintys asmenys prie automobilio vairo – gana dažnas reiškinys. Vienas tokių užfiksuotas spalio 12 d. Akmenės r., Kivylių k., kai būdamas neblaivus (1,88 prom.) ir su atimta teise vairuoti, vairavo automobilį „Renault Espace“. Kitas jų – spalio 13 d. Telšių r., Varniuose, vairavo krosinį motociklą, būdamas neblaivus (2,18 prom.) ir taip pat neturintis teisės vairuoti, kai teisė vairuoti transporto priemonę atimta. Trečiasis jų sustabdytas Mažeikių r., Pikelių mstl. Patikrinimo metu paaiškėjo, kad automobilį „Opel Vectra“, vairavo neblaivus (2,18 prom.) ir teisės vairuoti neįgijęs vyras, gimęs 1984 m.

Dėl neblaivių vairuotojų kaltės įvyksta ir eismo įvykių. Spalio 13 d. Mažeikių r., Urvikių k., neblaivus (2,18 prom.) vyras, gimęs 1994 m., vairuodamas automobilį „Opel Astra“, nepasirinko saugaus greičio, nesuvaldė automobilio ir nuvažiavo nuo kelio. Panaši nelaimė įvyko ir Akmenės r., Jučių k., kai neblaivus (2,17 prom.) vaikinas, gimęs 1990 m., vairuodamas automobilį „Audi A6“, jo nesuvaldė ir įvažiavo į griovį. Laimei abu vairuotojai nenukentėjo.

Taip pat per praėjusią savaitę eliminuoti dar septyni savo ir kitų eismo dalyvių saugumui kėlę pavojų neblaivūs vairuotojai, kuriems nustatytas lengvas girtumas. Pažeidėjai atsakys administracine tvarka pagal LR ANK 422 str.

Telšių apskrities pareigūnai įspėja, kad ir toliau bus skiriamas išskirtinis dėmesys eismo dalyvių kontrolei. Pareigūnai ragina vairuotojus keliuose elgtis drausmingai, laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų bei nesėsti už vairo apsvaigus nuo alkoholio. Laikydamiesi Kelių eismo taisyklių reikalavimų apsaugosime ne tik save, bet ir kitus eismo dalyvius.

Kelyje sutikti tik blaivius vairuotojus turėtų būti visų mūsų siekis!

Būkime saugūs keliuose!

Įvertinkite mūsų tūrinį spustelėdami ant žvaigždės

Norite užduoti klausimą susijusi su transporto priemonėmis ar vairavimu? Tai galite padaryti forume.

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button