Lietuviai blokavo sunkvežimius vykstančius į Baltarusiją ir iš jos - Reidas Official
Eismas

Lietuviai blokavo sunkvežimius vykstančius į Baltarusiją ir iš jos

Pirmadienį prieš pietus buvo gautas pranešimas, jog Minsko plente yra surengtas mitingas, žmonės blokuoja sunkvežimius vykstančius į Baltarusiją ir iš jos.

Apie įvykį 10:02 val., Reidas Vilniuje informacijos kanale pranešė viena iš Reidas Official bendruomenės narių. Moteris pasidalino nuotrauka iš įvykio vietos.

mitingas-minsko-plente-zmones-blokuoja-sunkvezimius
Dorota B. nuotr. / „Reidas Vilniuje“

Mitingo organizatorius Oleg Šurajev savo socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje paskelbė:

„Šiandien mes pradėjome akciją prie Lietuvos/Baltarusijos pasienio ruožo. Baltarusija kartu su Rusija šiuo metu puola ir žudo Ukrainą. Baltarusija ir Rusija yra teroristinės valstybės. Mes teigiam, kad karo agresoriams turi būti uždaryti visi įmanomi prekybos keliai, nes per mokesčius ir šių vežamų prekių pridėtinę naudą bei realizavimą mes palaikom agresorių ir karą Ukrainoje. Tai sunkus vertybinis momentas, kuris yra nepatogus ekonomiškai ir fiziškai, bet už laisvę reikia kovoti.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė turi 5 dienas, iki kovo 25 dienos nuspręsti uždaryti bet kokį tranzitą per Lietuvą: baltarusiškų ir rusiškų prekių bei sunkvežimių su baltarusiškais/rusiškais numeriais. Taip pat būtina visoms logistikos įmonėms atsisakyti bendradarbiavimo su teroristinėmis valstybėmis – Baltarusija ir Rusija, nuo šiandien savo noru. Jeigu šie veiksmai nebus atlikti, akciją bus tęsiama ir prie pasienio stovės jau tūkstančiai žmonių bei bus koordinuota kelio blokada.“

oleg-surajev-surenge-mitinga-minsko-plente-pries-kara-ukrainoje
Oleg Šurajev nuotr.

Pranešama, kad rusų sunkvežimių vairuotojai šūkavo „šlovė Rusijai“, plūdo protestuotojus ir įžeidinėjo juos grasinimais sumušti, nužudyti, o paskui siūlė Rusijai artimiausiu metu okupuoti Lietuvą.

Mitingą nutraukė atvykę policijos pareigūnai

Po kiek daugiau nei dvi valandas trukusio sunkvežimių blokavimo Minsko plente mitingas buvo nutrauktas. Oleg Šurajev savo „Facebook“ socialinio tinklo puslapyje paskelbė:

„Per valandą prie sienos pritraukėm rimtą dėmesį vairuotojų, kurie aiškino: „mes čia prie ko?“, „mes prieš karą“, kol nepradejo rekauti „Šlovė Rusijai“. Mes stovėjom tvirtai. Policija atvyko, dirbo profesionaliai, kalbėjomės, jie sakė, kad mitingas nėra sankcionuotas, aš sakiau, kad karas Ukrainoje irgi nėra sankacionuotas ir JTO pripažino tai genocidu. Po valandos buvo nutarta tarp organizatorių pasitraukti, nes nenorėjome rizikuoti kitų dalyvių sveikata ir nes policija teisiškai būtų teisi. Čia aišku kyla klausimas: ar teisėta yra teisinga? Be abejo ne.

Lietuva neturi tokios prabangos leisti per save vežti fūras tarp teroristinių valstybių ir leisti teroristams uždirbti. Logistikos verslas gėdingai tyli ir neatsisako didžiulių pajamų. Mes duodam laiko Vyriausybei iki 25 dienos nuspręsti apie rusiškų ir baltarusiškų prekių blokadą, kitaip mes surinksim tūkstančius ir blokuosim kelią. Slava Ukraine! Herojam Slava!“

oleg surajev stabdo sunkvezimi minsko plente
Oleg Šurajev nuotr.
Įvertinkite mūsų tūrinį spustelėdami ant žvaigždės

Norite užduoti klausimą susijusi su transporto priemonėmis ar vairavimu? Tai galite padaryti forume.

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausias
Naujausias Labiausiai balsavo
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button