Pėsčiųjų saugumui – padidintas dėmesys - Reidas Official
Eismas

Pėsčiųjų saugumui – padidintas dėmesys

Kelių policijos pareigūnai atkreipia dėmesį, kad vis dažniau pėstieji patenka į eismo įvykius pėsčiųjų perėjose. Vairuotojų neatidumas, nedrausmingas transporto priemonių vairavimas, pareigų pėstiesiems nevykdymas lemia itin skaudžius eismo įvykius. Praėjusiais metais (2021 m.) Marijampolės mieste ir savivaldybėje įvyko 32 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo 40 asmenų, iš jų – net 9 pėstieji.

Sausio 10–13 dienomis visoje Lietuvoje buvo vykdoma prevencinė eismo dalyvių kontrolės priemonė, kurios metu ypatingas dėmesys buvo skirtas vairuotojų nesustojimui prieš pėsčiųjų perėjas, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles (toliau – KET).

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Marijampolės apskr. VPK) Kelių policijos skyriaus pareigūnai priemonės metu Marijampolės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje nustatė net 47 vairuotojus, kurie nesustojo prieš pėsčiųjų perėjas, kai to reikalaujama pagal KET.

Priminsime, kad pagal KET, artėdamas prie nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos, vairuotojas privalo sulėtinti greitį arba sustoti prieš kelio ženklą „Pėsčiųjų perėja“, kad praleistų į bet kurią jo važiavimo krypties eismo juostą, o keliuose su viena eismo juosta kiekviena kryptimi – į bet kurią eismo juostą perėjoje įžengusį, žengiantį arba prieš pat eismo juostą (važiuojamosios dalies kraštą) stovintį ir laukiantį galimybės įžengti pėsčiąjį (KET 30). Reguliuojamoje sankryžoje ar pėsčiųjų perėjoje, kai šviesoforo ar reguliuotojo signalai leidžia važiuoti, vairuotojas privalo duoti kelią nespėjusiam pereiti važiuojamosios dalies pėsčiajam, kuris įžengė į ją esant leidžiančiam eiti signalui (KET 28). Visur – net ir ne pėsčiųjų perėjoje – vairuotojas privalo praleisti neregį pėsčiąjį, signalizuojantį baltąja lazdele, arba neįgalųjį, važiuojantį per kelią neįgaliųjų vežimėliu (KET 35).

Policijos pareigūnai primena, kad nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal taisykles, užtraukia baudą vairuotojams nuo 60 iki 90 eurų, už šį administracinį nusižengimą gali būti skiriamas teisės vairuoti atėmimas nuo 1 iki 6 mėnesių.

Atsižvelgus į avaringumą, tokios prevencinės priemonės, kurių metu prie pėsčiųjų perėjų vykdoma sustiprinta eismo kontrolė, bus vykdomos nuolat. Vykdydami tiek viešą, tiek ir neviešą patruliavimą prie pėsčiųjų perėjų, pareigūnai fiksuos KET pažeidimus, kuriuos daro transporto priemonių vairuotojai. Pareigūnai naudos turimą ir stacionarią, ir mobiliąją vaizdo fiksavimo įrangą, o užfiksavus pažeidimus ne vairuotojo akivaizdoje, nuobaudos bus siunčiamos paštu.

Būkime atsakingi ir saugokime vieni kitus kelyje!

Įvertinkite mūsų tūrinį spustelėdami ant žvaigždės

Norite užduoti klausimą susijusi su transporto priemonėmis ar vairavimu? Tai galite padaryti forume.

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button