Pilaitėje pradeda veikti „Statyk ir važiuok“ aikštelė - Reidas Official
Eismas

Pilaitėje pradeda veikti „Statyk ir važiuok“ aikštelė

Šiandien Vilniuje, Vytauto Pociūno g. 2A, atidaryta nauja, jau penktoji „Statyk ir važiuok“ aikštelė. Tai didžiausia „Statyk ir važiuok“ aikštelė, kurioje yra net 249 vietos, iš kurių 10 – skirta neįgaliesiems. „Statyk ir važiuok“ aikštelėse vairuotojai gali palikti savo automobilius ir patogiai kelionę tęsti viešuoju transportu. Tokiu būdu prisidedama prie darnaus judumo skatinimo, spūsčių ir užterštumo mažinimo, plečiamos vilniečių ir į sostinę atvykstančiųjų galimybės rinktis norimą keliavimo po miestą būdą.

Naujosios Pilaitėje įrengtos „Statyk ir važiuok“ aikštelės lokacija atitinka Vilniaus miesto darnaus judumo plane keliamą tikslą – iki 2030 m. turėti šias aikšteles visose pagrindinių įvažiavimų į miestą kryptyse.

Naujoji, o ir visos Vilniuje jau veikiančios „Statyk ir važiuok“ aikštelės, taip pat yra naujai apipavidalintos – visus keliavimo po miestą būdus sujungiančio vardo JUDU ženklinimu atnaujintos aikšteles žyminčios vėliavos, automatinės kasos.

Pirmosios „Statyk ir važiuok“ aikštelės atidarytos dar 2017 m. ir nuo to laiko iki dabar skaičiuojama jau beveik 100 tūkst. vairuotojų apsilankymų visose iki šiol veikusiose aikštelėse. Paslaugos populiarumas auga, nors ir ne taip sparčiai kaip norėtume ir džiaugiamės, kad miestiečiai vis labiau linkę išbandyti patogias judėjimo automobiliu alternatyvas. Esame paskaičiavę, kad Pilaitės prospektu iš užmiesčio į centrą 2020 m. vidutiniškai per dieną važiuodavo apie 12,2 tūkst. transporto priemonių. Todėl būtent šių automobilių srauto vairuotojams ir rekomenduojame naudotis aikštele – persėsti į viešąjį transportą ir išvengiant spūsčių autobusais patogiai pasiekti centrą bei jo prieigas“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ judumo ekspertas Tomas Nickus.

Kaip iš Pilaitėje įrengtos „Statyk ir važiuok“ aikštelės vykti viešuoju transportu?

Aikštelėje palikus automobilį ir įsigijus 50 euro centų kainuojantį dienos bilietą, į miestą galima nuvykti iš Pilaitės viešojo transporto stotelės. Šioje stotelėje stoja 30, 32, 54, 63, 75 ir greitojo 4G maršruto autobusai. 4G maršruto autobusai, siekiant užtikrinti patogesnes ir greitesnes keliones, papildomai stoja Pilaitės stotelėje abejomis kryptimis.

30, 32, 54, 63, 75 ir greitojo 4G maršrutų autobusais keleiviai tiesiogiai pasieks Konstitucijos pr. prieigas, Centrą, Šeškinės, Fabijoniškių, Antakalnio, Naujamiesčio, Šnipiškių, Žirmūnų, Lazdynų, Karoliniškių, Justiniškių, Pašilaičių ir Stoties mikrorajonus. 

Pilaitėje pradeda veikti „Statyk ir važiuok“ aikštelė
Įvertinkite mūsų tūrinį spustelėdami ant žvaigždės

Norite užduoti klausimą susijusi su transporto priemonėmis ar vairavimu? Tai galite padaryti forume.

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button