Policija ir BOLT specialistai tikrins paspirtukų vairuotojus
Eismas

Policija ir BOLT specialistai tikrins paspirtukų vairuotojus

Eisme dalyvauja vis daugiau elektrinių paspirtukų vairuotojų, todėl reikėtų nepamiršti, kad šios transporto priemonės vairuotojai yra priskiriami ne pėstiesiems, o dviratininkams, todėl jie privalo laikytis šioms dviratėms transporto priemonėms numatytų Kelių eismo taisyklių. Ne retai pasitaiko, kai šia transporto priemone važiuoja keli asmenys, ar vežami vaikai, nepilnamečiai nedėvi saugos šalmo ir šviesą atspindinčių elementų, o per pėsčiųjų perėjas važiuojama nenulipus nuo paspirtuko, nors tai daryti draudžiama. Gana dažnai, ypač savaitgaliais, pareigūnams tenka nutraukti ir neblaivių elektrinių paspirtukų vairuotojų kelionę.

Eismo įvykių, kuriuose dalyvauja elektrinių paspirtukų vairuotojai, skaičius kasmet didėja, todėl Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai, bendradarbiaudami su vienos didžiausių pavežėjimo paslaugų platformos „Bolt“ darbuotojais, organizuos bendras prevencines priemones. Pirmoji tokia prevencinė priemonė vyks 2021 m. rugsėjo 17 d. nuo 21.00 val. iki 24.00 val. Vilniaus mieste, atsižvelgiant į elektrinių paspirtukų ir kitų transporto priemonių eismo intensyvumą. Šios prevencinės priemonės metu bus tikrinamas elektrinių paspirtukų vairuotojų blaivumas, taip pat ar laikomasi visų Kelių eismo taisyklių reikalavimų. Tokius bendrus patikrinimus planuojama vykdyti ir ateityje.

Pasak Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininko Vytauto Grašio: „Labai džiugu, kad privatus verslas ne tik bendradarbiauja su policija, bet ir siekia prisidėti prie eismo saugumo išmaniais techniniais sprendimais. Taip pat svarbu išskirti, kad viskas prasideda nuo kiekvieno mūsų požiūrio į eismo saugumą, todėl labai didelę reikšmę turi pėsčiųjų, dviračių, elektrinių paspirtukų vairuotojų sąmoningumas, pagarba vienas kito atžvilgiu bei atsakomybė už savo elgesį kelyje.“.

Lietuvos paspirtukų rinkos vadybininkas Benas Jurlovas teigia: „Esame Europoje pirmaujanti pavėžėjimo paslaugų platforma, tad mums yra svarbu ne tik užtikrinti savo teikiamų paslaugų kokybę, bet ir atkreipti klientų dėmesį į saugumą bei atsakingą „Bolt“ paslaugų naudojimąsi. Klientams kaskart primename pagrindines „Bolt“ paspirtukų naudojimosi taisykles: paspirtuku keliauti gali tik asmenys nuo 18 metų, važiuoti privaloma dviračių takais, jei tokių nėra – šaligatviais, tačiau nedideliu ir saugiu greičiu, nekeliant pavojaus pėstiesiems. Paspirtukus svarbu palikti tvarkingai – taip, kad jie netrukdytų dviračiams ir pėstiesiems.

Vienas svarbiausių saugumo akcentų – „Bolt“ paspirtukais gali naudotis tik blaivūs asmenys. Transporto priemonės naudojimas išgėrus yra netoleruotinas, mat tai kelia pavojų tiek pačiam paspirtuko vairuotojui, tiek ir aplinkiniams. Tam, kad galėtume užtikrinti šios nuostatos laikymąsi, ateityje planuojame diegti papildomus techninius sprendimus „Bolt“ programėlėje. Tikime, kad tai padės sumažinti atvejų, kai paspirtuku naudojamasi esant neblaiviam. Taip pat raginame savo klientus būti atsakingais bei nepamiršti saugoti save ir kitus.“.

Linkime saugių kelionių.

Įvertinkite mūsų tūrinį spustelėdami ant žvaigždės

Norite sužinoti naujienas pirmieji? Sekite mus socialiniuose tinkluose.

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button