Pirmadienio eismo įvykiuose sužeista 17 žmonių - Reidas Official
Eismo įvykiai

Pirmadienio eismo įvykiuose sužeista 17 žmonių

Lapkričio 29 d., pirmadienį, pirminiais duomenimis, 17 žmonių (2 nepilnamečiai) sužeista 13-oje eismo įvykių. Transporto priemonių susidūrimų atvejų – 8, užvažiavimų ant pėsčiųjų – 2, nuvažiavimų nuo kelio – 1, atsitrenkimas į stulpą – 1. Sningant ar esant apsnigtai (slidžiai) kelio dangai įvyko 8 eismo įvykiai, esant šlapiai dangai – 5, tamsiuoju paros metu – 8 įvykiai. Daugiausia nukentėjo vairuotojų (47 proc.) ir keleivių (35 proc.), į 2 eismo įvykus pateko pėstieji (tamsiuoju paros metu, 1 – pėsčiųjų perėjoje), nukentėjo ir dviračio vairuotojas. Viename įvykyje (Telšių r.) sužeisti 3 žmonės, 2-uose (Radviliškio ir Raseinių rajonuose) – po 2 asmenis. Pirminiais duomenimis, miestų gatvėse įvyko 7 įvykiai: Vilniuje – 3, Kaune – 2, Panevėžyje, Pabradėje (Švenčionių r.).

Popietę, lyjant, Vilniuje, Ozo gatvėje, prie stotelės stabdant miesto maršrutiniam autobusui, salone pargriuvo ir nukentėjo 73 metų keleivė.

Pavakarę, sningant, sostinėje, Dzūkų ir Panevėžio gatvių sankryžoje, nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje (apšviestas ruožas), 56 metų vyro vairuojamas automobilis „Mercedes-Benz“ kliudė nepilnametę. Nukentėjo 16 metų paauglė, Ukrainos pilietė.

Vakare (apie pusę septintos), lyjant, Vilniuje, Kalvarijų gatvėje (apšviestas ruožas), pirminiais duomenimis, nenustatytas automobilis, išvažiuodamas iš automobilių stovėjimo aikštelės, nepraleido šaligatviu dviračiu važiavusio 35 metų vyro, jį kliudė ir sužeidė.

Po šeštos vakaro, Pabradėje (Švenčionių r.), Vilniaus gatvėje, per sankryžą ėjusią 56 metų pėsčiąją kliudė ir sužeidė 41 metų moters vairuojamas automobilis „VW Touran“.

Po vienuoliktos ryto 2-uose įvykiuose sužeisti 3 žmonės. Radviliškio rajone, krašto kelyje Raseiniai–Tytuvėnai–Radviliškis (apsnigta ir slidi danga), į priešpriešinio eismo juostą tiesiame ruože įvažiavęs automobilis „Volvo S60“ atsitrenkė į krovininį automobilį „Iveco“, vairuojamą 59 metų vyro. Vilkikas atsitrenkė į kelio ženklą, abi transporto priemonės nuvažiavo nuo kelio. Sužeisti lengvojo automobilio 18 metų vairuotojas ir to paties amžiaus keleivis (paguldytas į ligoninę).

Sningant, Joniškio rajone, magistraliniame kelyje A12 Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas, tiesiame ruože į priešpriešinio eismo juostą įvažiavęs automobilis „BMW 5ER Reihe“ susidūrė su autobusu „Isuzu Torquoise“, vairuojamu 67 metų vyro. Sužeistas BMW 34 metų vairuotojas paguldytas į ligoninę. Autobuso vairuotojas ir keturi keleiviai, pirminiais duomenimis, nenukentėjo.

Popietę, Telšių rajone, magistraliniame kelyje A11 Šiauliai–Palanga (apsnigta ir slidi danga), pirminiais duomenimis, į priešpriešinio eismo juostą įvažiavo 57 metų vyro vairuojamas automobilis „VW Golf“ ir susidūrė su automobiliu „VW Touareg“, kurį vairavo 58-erių vyras. Šis automobilis atsitrenkė į atitvarus. Po įvykio į ligoninę nuvežti „Golfo“ vairuotojas ir 56 metų keleivė, taip pat antrojo „Volkswageno“ 59 metų keleivė.

Popietę, Kaune, Tunelio gatvėje, policijos pareigūnų reikalavimui sustoti nepakluso automobilio „Seat Leon“ vairuotojas. Padidinęs važiavimo greitį ir pavojingai manevruodamas, „Seatas“ vingiuotoje slidžioje nuokalnėje atsitrenkė į troleibusų linijos stulpą. Nukentėjo 21 metų vairuotojas.

Eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės, dar įvyko Kaune, Panevėžyje ir Vilniaus, Kupiškio, Raseinių rajonuose.

Per parą, pirminiais duomenimis, užregistruoti 88 eismo įvykiai, dėl neblaivaus vairuotojo kaltės – 1 (Ukmergėje). Transporto priemonių susidūrimų su gyvūnais – 13 atvejų (Visagino savivaldybėje ir Akmenės, Anykščių – 2 (1 – magistraliniame kelyje A6 Kaunas–Zarasai–Daugpilis), Biržų, Kaišiadorių, Kelmės (magistraliniame kelyje A12 Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas), Klaipėdos, Telšių (2), Vilkaviškio, Vilniaus – 2 (1 – magistraliniame kelyje A2 Vilnius–Panevėžys) rajonuose)).

Lietuvos kelių policijos tarnyba prašo visų kelyje elgtis atsakingai. Sniegas, šlapdriba, plikledis, provėžuoti keliai sunkina dalyvavimą viešajame eisme.

Vairuotojai, važiuokite tik saugiu (ne leistinu) greičiu. Lėtinkite važiavimo greitį prieš pėsčiųjų perėjas, sankryžas. Paisykite kelio ženklų (įspėjamųjų, draudžiamųjų, pirmumo) reikalavimų. Nelenkite, neįsitikinę, kad tai galite padaryti saugiai. Išvažiuodami iš šalutinio kelio, įsitikinkite, kad matomumo zonoje pagrindinio kelio atkarpa yra tikrai laisva. Laikykitės saugaus atstumo (tiek priekyje, tiek ir iš šono) iki kitos transporto priemonės.

Pėstieji:

– Būkite atsargūs eidami šaligatviais, lipdami laiptais, kiemuose – čia gali būti slidu. Per važiuojamąją kelio dalį galite eiti tik tada, kai įvertinate atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį ir įsitikinate, kad eiti saugu. Eidami per kelią, venkite bet kokių veiksmų, kurie atitrauktų Jūsų dėmesį nuo aplinkos ir eismo situacijos stebėjimo.

– Kelkraščiu ar važiuojamosios kelio dalies pakraščiu turite eiti prieš transporto priemonių važiavimo kryptį, t. y. kairiąja kelio puse.

– Tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui, neapšviestuose keliuose, kad būtumėte matomi, turėkite ir naudokite šviečiantį žibintą (prožektorių) arba vilkėkite ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, arba būkite prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą.

Saugokime save ir rūpinkimės tais, kurie šalia.

Įvertinkite mūsų tūrinį spustelėdami ant žvaigždės

Prisijunkite prie pokalbių su bendraminčiais - DISKUSIJOS.

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button