Neseniai Šiauliuose buvo surastas daugiau nei 58 000 eurų vertės automobilis BMW, apie kurio vagystę pranešta Švedijoje. Vietos valdžios institucijos, padedamos tarptautinės teisėsaugos, atsekė, kad prabangus automobilis buvo pavogtas iš nedidelio nesankcionuoto „garažo“, kuris, kaip manoma, išardydavo ir perparduodavo automobilių dalis. Šiaulių apygardos prokuratūra vadovavo tyrimui, nustatė ir susekė įtariamuosius, susijusius su šiuo tarptautiniu vagysčių tinklu.
Tolesnis tyrimas atskleidė, kad du įtariamieji, įvardyti kaip M. S. ir I. K., kaip įtariama, dirbo kartu, išardydami BMW dėl dalių, ketindami jas parduoti atskirai. Atlikę kratas pareigūnai nustatė, kad garaže buvo laikomos ne tik BMW dalys, bet ir detalės iš dar 16 transporto priemonių, apie kurių vagystes pranešta Švedijoje ir Latvijoje. Ši slapta operacija parodė įtariamųjų dalyvavimo platesniame vogtų transporto priemonių perdirbimo ir platinimo tinkle mastą.
Nustatyta, kad vienas iš įtariamųjų, I. K., ne tik prekiavo vogtomis transporto priemonėmis, bet ir vykdė veiklą neturėdamas reikiamų verslo liudijimų. Prokurorai apkaltino I.K. neleistina verslo veikla ir sukčiavimu finansų srityje, nes jis nevedė oficialios buhalterinės apskaitos. Šis dokumentų trūkumas apsunkino pastangas nustatyti visą šios neteisėtos veiklos mastą ir pajamas, gautas 2023 m., ir atskleidė, kad finansiniai pažeidimai yra pagrindinis operacijos aspektas.
Ši byla, dabar nagrinėjama Šiaulių apygardos teisme, išryškina rimtas teisines pasekmes asmenims, dalyvaujantiems organizuotose transporto priemonių vagystėse ir neleistinuose verslo sandoriuose. Pagal Lietuvos baudžiamąjį kodeksą už nusikaltimus, susijusius su vogto turto įsigijimu, tvarkymu ir pardavimu, kartu su apgaulinga buhalterine apskaita, baudžiama laisvės atėmimu iki šešerių metų. Tačiau pagal nekaltumo prezumpciją abu įtariamieji liks nekalti, kol jų kaltė nebus įrodyta galutiniu teismo sprendimu.